Marco Reus oslavuje rozhodujúci gól.
Marco Reus oslavuje rozhodujúci gól. (Autor: AP)
TASR|20. nov 2021 o 17:53 (aktualizované 20. nov 2021 o 20:40)

Lipsko prekvapujúco prehralo v Hoffenheime.

BERLÍN. Futbalisti Borussie Dortmund zvíťazili v sobotňajšom zápase 12. kola Bundesligy doma nad Stuttgartom 2:1 a využili zaváhanie prvého Bayernu Mníchov, ktorý v piatok nečakane prehral v Augsburgu (1:2).

Druhá Borussia sa tak dotiahla na rozdiel jedného bodu. O jej triumfe rozhodol v 85. minúte kapitán Marco Reus.

Na videu v spodnej časti článku sa môžete pozrieť aj na to, ako sa z gólu Dortmundu tešil zranený Erling Braut Håland.

V berlínskom derby si Union poradil s Herthou 2:0, keď oba góly zaznamenal už v prvom polčase.

Tesne pred prestávkou sa tešil z kontaktného gólu hlavou slovenský obranca hostí Peter Pekarík, no pre predchádzajúci tesný ofsajd jeho spoluhráča Krzysztofa Piateka ho rozhodcovia na základe VAR neuznali.

Hráči šiesteho Lipska prerušili sedemzápasovú ligovú sériu bez prehry, keď podľahli ôsmemu Hoffenheimu 0:2.

Na siedme miesto sa dostal Mönchengladbach po presvedčivom triumfe 4:0 nad Fürthom, ktorý je s jedným bodom beznádejne posledný.

V drese Borussie nastúpil v 74. minúte slovenský stredopoliar László Bénes.

/Peter Pekarík za hostí hral do 71. min/

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Pekaríkovi neuznali gól. Dortmund využil zaváhanie Bayernu a dotiahol sa v tabuľke na bod