Spoločná fotografia zo zápasu SK Slavia Praha - FC ViOn Zlaté Moravce
Spoločná fotografia zo zápasu SK Slavia Praha - FC ViOn Zlaté Moravce (Autor: FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble/Facebook)
4. feb 2024 o 17:05

Obom tímom slúžil duel ako generálka na jarnú časť ligy.

PRAHA. Futbalisti pražskej Slavie zvíťazili v nedeľňajšom prípravnom zápase nad FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 4:1.

Štvrtý gól "zošívaných" strelil slovenský reprezentačný krídelník Ivan Schranz, čestných úspech hostí zaznamenal v 81. minúte Marek Kuzma. Stretnutie sledovalo 6214 divákov.

Obom tímom slúžil duel ako generálka na jarnú časť ligy a zároveň mal charitatívny rámec, keďže výťažok zo vstupného sa rozhodli aktéri venovať na pomoc vojnou zasiahnutej Ukrajine.

Pôvodne mala Slavia odohrať prípravný zápas so Slovanom Bratislava. Ten však nastúpil na sústredení v Katare proti Dinamu Moskva, čo vedenie pražského klubu odsúdilo a plánovaný duel s "belasými" odrieklo.

Ďalší účastník slovenskej Niké ligy AS Trenčín zvíťazil nad MFK Vyškov 1:0 vďaka presnej hlavičke Rahima Ibrahima z 83. minúty.

Prípravné zápasy - nedeľa:

SK Slavia Praha - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 4:1 (3:0)

Góly: 20. Provod, 23. Chytil, 27. Jurečka, 73. Schranz - 81. Kuzma

AS Trenčín - MFK Vyškov 1:0 (0:0)

Gól: 83. Ibrahim

Domov»Futbal»Slovensko»Očakávaný zápas mal jednoznačný priebeh. Zlaté Moravce hladko prehrali na pôde Slavie