Momentka zo zápasu PSV Eindhoven - Borussia Dortmund
Momentka zo zápasu PSV Eindhoven - Borussia Dortmund (Autor: TASR/AP)

PSV Eindhoven remizoval s Borussiou Dortmund 1:1.

PSV Eindhoven - Borussia Dortmund 1:1 (0:1)

Góly: 56. de Jong (z 11 m) - 24. Malen

Rozhodoval: Jovanovič (Srb.), ŽK: Lozano - Maatsen, Schlotterbeck

PSV: Benitez – Teze, Schouten, Boscagli (90. Obispo), Dest – Tillman, Veerman, Saibari (83. Mauro Junior) – Bakayoko, L. de Jong, Lozano (75. Pepi)

Dortmund: Kobel – Ryerson, Hummels, Schlotterbeck, Maatsen – Sabitzer, Can – Malen (82. Özcan), Reus (62. Brandt), Sancho (68. Wolf) – Füllkrug (82. Moukoko)

EINDHOVEN. Futbalisti PSV Eindhoven remizovali v prvom zápase osemfinále Ligy majstrov s Borussiou Dortmund 1:1.

Prvú veľkú príležitosť stretnutia v Eindhovene mal po štvrťhodine domáci Tillman, ktorý sa dostal k zakončeniu z hranice šestnástky.

Po narážačke s de Jongom sa však zľakol gólovej príležitosti a loptu poslal mimo bránu.

Štatistiky zo zápasu PSV Eindhoven - Borussia Dortmund
Štatistiky zo zápasu PSV Eindhoven - Borussia Dortmund (Autor: Sportnet)

Holandský tím to mohlo mrzieť o desať minút neskôr, keď sa Dortmund presadil z nenápadnej akcie, ktorú zakončil úspešnou strelou Malen a poslal Borussiu do vedenia.

V 54. minúte chcel v šestnástke sklzom zastaviť Tillmana brániaci Hummels, ktorý síce najskôr trafil loptu, následne však aj nohy útočiaceho hráča a srbský arbiter Jovanovič nariadil pokutový kop.

Loptu si na biely bod postavil kapitán de Jong a s prehľadom premenil - 1:1.

V 72. minúte podržal domácich brankár Martinez, ktorý výborne zareagoval po priamom kope na teč Wolfa a udržal pre svoj tím dobrú východiskovú pozíciu pred odvetou.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Dortmund nedokázal zvíťaziť na holandskej pôde, v odvete bude všetko otvorené