Dávid Hancko sa teší po strelenom góle.
Dávid Hancko sa teší po strelenom góle. (Autor: X Feyenoord Rotterdam)
TASR|11. feb 2024 o 22:14

Proti veľkému rivalovi premenil penaltu.

ROTTERDAM. Slovenský futbalový reprezentant Dávid Hancko strelil svoj prvý gól v prebiehajúcej sezóne holandskej Eredivisie.

V nedeľňajšom domácom zápase 21. kola ním pomohol k víťazstvu Feyenoordu Rotterdam nad mestským rivalom Spartou 2:0.

Dvadsaťšesťročný obranca otvoril v 57. minúte skóre stretnutia, keď premenil pokutový kop po faule Djanga Warmerdama na domáceho krídelníka Yankubu Minteha.

Bol to jeho prvý ligový gól v 21. tohtosezónnom zápase. Hancko však už na jeseň skóroval v drese Feyenoordu v Lige majstrov, keď sa presadil v 2. kole skupinovej fázy proti Atleticu Madrid.

Hancko odohral proti Sparte na stopérskom poste celý zápas. Triumf domácich poistil v 63. minúte Lutsharel Geertruida.

Feyenoord si upevnil druhé miesto v tabuľke, za lídrom PSV Eindhoven zaostáva o desať bodov. Sparta figuruje na 10. priečke.

Tabuľka Eredivisie

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Eredivisie»VIDEO: Hancko si otvoril strelecký účet. Rozhodol v mestskom derby so Spartou