Futbalisti SK Slavia Praha - ilustračná fotografia.
Futbalisti SK Slavia Praha - ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
TASR|13. aug 2023 o 17:55 (aktualizované 13. aug 2023 o 20:25)

Slovenskí futbalisti sa gólovo nepresadili.

PRAHA. Futbalisti Slavie Praha zvíťazili v nedeľnom stretnutí 4. kola českej ligy na pôde FK Mladá Boleslav 1:0. Jediný gól zápasu strelil Muhamed Tijani.

Slavia doposiaľ triumfovala vo všetkých dueloch nového ročníka a spolu s mestským rivalom Spartou má na konte dvanásť bodov.

Viktoria Plzeň si poradila s Českými Budějovicami vonku 5:2. Hetrikom sa blysol útočník Pavel Šulc, ktorý zažiaril aj vo štvrtok v Konferenčnej lige.

Tretiu výhru v sérii zaknihovali hráči Olomouca, ktorí zdolali Teplice 2:1. Naopak, tretiu prehru za sebou zaznamenala Karviná, tá podľahla Pardubiciam.

Česká Fortuna liga - 4. kolo:

Olomouc - Teplice 2:1 (0:0)

Góly: 55. a 75. Vodháněl - 72. Krsmanovič

/Matúš Macík a Juraj Chvátal odohrali celý zápas, Denis Ventúra hral do 68. minúty, Tomáš Digaňa bol na lavičke náhradníkov (všetci Olomouc)/

Bohemians Praha 1905 - Slovácko 0:1 (0:1)

Gól: 45.+3 Hofmann

ČK: 86. Cicillia (Slovácko)

/Erik Prekop (Bohemians) hral od 74. minúty/

Mladá Boleslav - Slavia Praha 0:1 (0:0)

Gól: 59. Tijani

/Andrej Kadlec hral do 87. minúty - Michal Tomič hral do 46. minúty, Jakub Hromada a Ivan Schranz boli na lavičke/

Pardubice - Karviná 2:1 (1:0)

Góly: 39. Tischler, 55. Matoušek - 90.+4 Halinsky (vlastný)

/Viktor Budinský odchytal celý zápas - Rajmund Mikuš odohral celý zápas, Dávid Krčík hral od 60. minúty, Matej Franko bol na lavičke/

České Budějovice - Plzeň 2:5 (1:2)

Góly: 45.+3 Hora (z 11 m), 74. Osmančík - 10., 72. a 90.+1 (tretí z 11 m) Šulc, 8. Traore, 46. Bucha

/Martin Králik odohral celý zápas, Lukáš Čmelík hral od 46. minúty, Dávid Šipoš bol na lavičke náhradníkov - Marián Tvrdoň bol na lavičke/