Lukáš Haraslín oslavuje gól do siete pražskej Slavie.
Lukáš Haraslín oslavuje gól do siete pražskej Slavie. (Autor: Instagram - acsparta_cz)
TASR|23. máj 2023 o 21:04 (aktualizované 23. máj 2023 o 21:11)

Zaistila im to remíza.

PRAHA. Futbalisti Sparty Praha sa po deviatich rokoch stali majstrami Česka. Triumf v najvyššej súťaži spečatili remízou 0:0 na ihrisku 1. FC Slovácko v utorňajšom zápase 4. kola skupiny o titul.

V drese Sparty sa zo zisku titulu teší aj dvojica slovenských legionárov Lukáš Haraslín a Adam Goljan.

Klub z Letnej vybojoval 13. titul v rámci najvyššej českej súťaže. Celkovo je to pre "rudých" 34. primát v klubovej histórii, rátajúc aj úspechy v rámci československej ligy.

V novom ročníku bude Sparta účinkovať v Lige majstrov, začne v 2. predkole.

Slavia v predposlednom kole skupiny o titul otočila v Olomouci z 0:2 na 3:2. Skóre zápasu na Hanej otvoril v 2. minúte slovenský obranca Juraj Chvátal a už o chvíľu zvýšil náskok Sigmy Pavel Zifčák, no ešte do prestávky Slavia vyrovnala a po zmene strán rozhodol o jej víťazstve Ondřej Lingr.

Duel nedohral ďalší slovenský hráč v službách Olomouca Denis Ventúra, ktorý v rýchlom slede videl dve žlté a automaticky červenú kartu.

Česká Fortuna liga - 4. kolo nadstavbovej časti:

Skupina o titul:

Viktoria Plzeň - Bohemians Praha 1905 0:2 (0:2)

Góly: 2. Hála, 39. Hůlka

/E. Jirka bol na lavičke náhradníkov - E. Prekop hral od 57. min + ŽK/

SK Sigma Olomouc - SK Slavia Praha 2:3 (2:2)

Góly: 2. CHVÁTAL, 6. Zifčák - 21. a 25. Jurečka, 68. Lingr

ČK: 78. VENTÚRA (Olomouc)

/M. Macík odchytal celý zápas, J. Chvátal odohral celý zápas + gól, D. Ventúra hral do 78. min + ČK, L. Greššák bol na lavičke náhradníkov - J. Hromada odohral prvý polčas, I. Schranz nastúpil v 90.+2 min/

1. FC Slovácko - AC Sparta Praha 0:0 (0:0)

/P. Šimko odohral celý zápas - A. Goljan bol na lavičke náhradníkov, L. Haraslín nefiguroval na súpiske/

Tabuľka skupiny o titul

Domov»Futbal»Česko»Haraslín s Goljanom sa tešia z titulu. Sparta si ho zaistila kolo pred koncom ligy