Slavia využila zaváhanie Plzne, doma si hladko poradili s Jabloncom

Mick van Buren.
Mick van Buren. (Autor: Twitter SK Slavia Praha)
TASR|29. jan 2023 o 17:47

Česká Fortuna liga má nového lídra.

PRAHA. FC Fastav Zlín remizoval v nedeľnom zápase 17. kola českej najvyššej futbalovej súťaže na domácom trávniku s Baníkom Ostrava 1:1.

Prví sa presadili hostia, keď v 41. minúte skóroval útočník Jiří Klíma. V druhej polovici zápasu vyrovnal skóre Libor Kozák, keď dokázal tečovať strelu spoluhráča Vachtanga Čanturišviliho.

Futbalisti Slavie Praha zvíťazili nad FK Baumit Jablonec 5:1 a dostali sa na čelo tabuľky o bod pred Plzeň. V 12. minúte poslal domácich do vedenia útočník Václav Jurečka, ktorý sa presadil aj v 28. minúte, no rozhodca pre postavenie mimo hry gól neuznal.

Tesne pred koncom prvého polčasu vyrovnal Vladimír Jovovič. V druhej polovici zobrali domáci opäť vedenie na svoju stranu, keď skórovali Mick van Buren, Ondrej Lingr a dva góly si pripísal Matej Jurásek. Slavia vyhrala už šiesty ligový duel v sérii.

V ďalšom stretnutí privítala na domácom ihrisku FK Mladá Boleslav futbalistov z Brna, po 90. minútach sa zrodila iba bezgólová remíza. FC Slovan Liberec v dueli s Pardubicami taktiež remizoval 1:1.

Liberec sa dostal do vedenia po góle Victora Olatunjiho v 40. minúte, no na začiatku druhého polčasu vyrovnal vlastným gólom obranca Dominik Plechatý.

Česká liga - 17. kolo:

FC Fastav Zlín - FC Baník Ostrava 0:1 (0:1)

Góly: 41. Klíma - 57. Kozák

/M. Rakovan odohral celý zápas/

/M. Hlinka odohral celý zápas/

/Balaj nastúpil v 81. minúte/

/L. Almási absentuje pre zranenie/

SK Slavia Praha - FK Baumit Jablonec 5:1 (1:1)

Góly: 12. Jurečka, 65. Van Buren, 67. Lingr, 76. a 85. Jurásek - 46.+6 Jovovič

/I. Schranz hral do 46. minúty/

J. Hromada odohral celý zápas/

J. Považanec odohral celý zápas/

/J. Surovčík odohral celý zápas/

FK Mladá Boleslav - FC Zbrojovka Brno 0:0 (0:0)

/S. Dancák hral do 44. minúty/

/R. Matejov iba na lavičke náhradníkov/

FC Slovan Liberec - FK Pardubice 1:1 (1:0)

Góly: 40. Olatunji - 47. Plechatý (vlastný gól)

/K. Mészáros nastúpil za domácich v 88. minúte/

Tabuľka českej Fortuna ligy

Domov»Futbal»Česko»Slavia využila zaváhanie Plzne, doma si hladko poradili s Jabloncom