Sparta vyhrala základnú časť českej ligy, má o dva body viac ako Slavia

Hráči Sparty Praha. (Autor: facebook/AC Sparta Praha)
Sportnet, TASR|30. apr 2023 o 17:54

Erik Prekop znovu skóroval.

PRAHA. Futbalisti Sparty Praha vyhrali základnú časť najvyššej českej súťaže.

Do nadstavbovej skupiny o titul pôjdu zverenci dánskeho trénera Briana Priskeho s dvojbodovým náskokom pred mestským rivalom Slaviou, ktorá v nedeľnom zápase 30. kola prekvapujúco iba remizovala doma s Hradcom Králové 1:1.

Sparta v paralelne hranom súboji triumfovala 3:1 v Liberci. Všetky góly strelila v úplnom závere, dva z jedenástky.

Prvé miesto po základnej časti má pre Spartu okrem domáceho prostredia v dôležitom zápase so Slaviou ešte jednu výhodu - v prípade rovnosti bodov na konci nadstavby by mali "rudí" navrch bez ohľadu na vzájomnú bilanciou so Slaviou.

V nedeľňajších zápasoch 30. kola sa z plejády slovenských legionárov presadil iba striedajúci Erik Prekop. Na trávnik prišiel stredopoliar Bohemiansu v 82. minúte a v 89. minúte spečatil triumf "klokanov" nad Jabloncom 4:1.

Jeho tím obsadil v základnej časti 4. priečku a predstaví sa v skupine o titul.

Skupina o titul: Sparta Praha, Slavia Praha, Viktoria Plzeň, Bohemians Praha 1905, 1. FC Slovácko, Sigma Olomouc

Prostredná skupina: Slovan Liberec, FC Hradec Králové, FK Mladá Boleslav, SK Dynamo České Budějovce

Skupina o záchranu: FK Jablonec, Baník Ostrava, FK Teplice, Zbrojovka Brno, FK Pardubice, FC Trinity Zlín

Góly: 45. Zmrzlý - 22., 25. a 80. Tijani, 63. Bitri

/Denis Ventúra hral do 76. min, Juraj Chvátal (obaja Olomouc) odohral prvý polčas/

Mladá Boleslav - Zlín 1:1 (1:0)

Góly: 22. Ladra - 75. Simerský

/Michal Tomič odohral prvý polčas - Filip Balaj hral do 56. min/

Slavia Praha - Hradec Králové 1:1 (1:1)

Góly: 19. Gabriel (vl.) - 8. Kučera

/Ivan Schranz hral do 60. min - Pavol Bajza odchytal celý zápas + ŽK, Matej Trusa hral do 90.+1 min/

Bohemians 1905 - Jablonec 4:1 (2:0)

Góly: 9. Matoušek, 21. Jindřišek, 54. Drchal, 89. Prekop - 79. Šulc

/Erik Prekop (Bohemians) nastúpil v 82. min a strelil gól/

Tabuľka českej ligy

Domov»Futbal»Česko»Sparta vyhrala základnú časť českej ligy, má o dva body viac ako Slavia