Sparta sa dočkala. Z Plzne si odnáša víťazstvo po vyše dekáde

David Pavelka sa teší z gólu so svojimi spoluhráčmi.
David Pavelka sa teší z gólu so svojimi spoluhráčmi. (Autor: AC Sparta Praha/ instagram)
TASR|5. nov 2022 o 21:05

Hrdinom zápasu bol David Pavelka.

PRAHA. Futbalisti AC Sparta Praha zvíťazili v sobotňajšom zápase 15. kola najvyššej českej súťaže na ihrisku FC Viktoria Plzeň 1:0.

O triumfe hostí rozhodol v 82. minúte stretnutia David Pavelka. Sparta dokázala uspieť na pôde lídra tabuľky po jedenástich rokoch a potvrdila svoje tretie miesto. Plzeň zaznamenala prvú prehru v sezóne.

Hráči Bohemians Praha zvíťazili nad FC Trinity Zlín 3:2. Domáci prehrávali po prvom polčase o dva góly, no v druhom dokázali prekonať slovenského brankára Mateja Rakovana trikrát a získali tri body.

Česká liga - 15. kolo:

Viktoria Plzeň - Sparta Praha 0:1 (0:0)

Góly: 82. Pavelka

/Erik Jirka hral do 84. min, René Dedič nastúpil v 87. min, Marián Tvrdoň sedel na lavičke - Lukáš Haraslín hral do 62. min, Dominik Holec bol na lavičke náhradníkov/

Bohemians Praha - FC Trinity Zlín 3:2 (0:2)

Góly: 55. Křapka, 67. Hůlka, 86. Květ - 30. Fillo, 36. Čanturišvili

/Erik Prekop hral do 86. min - Michal Hlinka odohral celý zápas, Matej Rakovan odchytal duel a dostal žltú kartu/

SK Sigma Olomouc - FK Jablonec 3:0 (1:0)

Góly: 33. Zifčák, 54. Spáčil, 72. Chytil (z 11 m)

ČK: 40. Sejk (Jablonec)

/Juraj Chvátal odohral celý zápas, Martin Košťál sedel na lavičke - Jakub Považanec hral od 62. min/

České Budějovice - FC Zbrojovka Brno 3:2 (1:0)

Góly: 45.+2 Havel, 59. Hlavica (vlastný), 81. Hora (z 11 m) - 47. Ševčík, 85. Texl

/Martin Králik, Lukáš Skovajsa, Lukáš Čmelík odohrali celý duel, Branislav Sluka, Jakub Švec, Dávid Šípoš sedeli na lavičke - Róbert Matejov do zápasu nezasiahol/

Tabuľka českej Fortuna ligy

Domov»Futbal»Česko»Sparta sa dočkala. Z Plzne si odnáša víťazstvo po vyše dekáde