Jakub Hromada.
Jakub Hromada. (Autor: twitter/SK Slavia Praha)
Sportnet, TASR|23. okt 2022 o 17:26 (aktualizované 23. okt 2022 o 20:53)

V akcii bolo dovedna osem Slovákov.

PRAHA. Futbalisti Slavie Praha prekvapivo jednoznačne zvíťazili v nedeľňajšom derby pražských S nad Spartou Praha v 13. kole českej najvyššej súťaže 4:0. Duel sledovalo 19.370 divákov.

Domáci zaznamenali všetky štyri góly už v prvom polčase. Už po polhodine viedli rozdielom triedy, druhý gól strelil slovenský stredopoliar Jakub Hromada.

Ide o jeho prvý gól od februára 2022 a vôbec len o druhý ligový gól v drese Slavie.

Hromada hral do 74. minúty, keď ho za potlesku tribún v Edene vystriedal Christ Tiehi. Za Spartu hral 60. minúty slovenský krídelník Lukáš Haraslín,

Ďalší slovenskí futbalisti neboli na zápasovej súpiske. Pre zranenie chýbal útočník Slavie Ivan Schranz i brankár Sparty Dominik Holec.

Hráči Slavie sú po historicky najvyššej výhre v prestížnom derby v tabuľke druhí o štyri body za Viktoriou Plzeň.

Futbalisti Dynama České Budějovice prehrali v otváracom zápase nedeľňajšieho programu českej ligy s Hradcoom Králové 0:3. Od 49. minúty hrali v oslabení, odvtedy trikrát inkasovali.

V akcii boli traja slovenskí futbalisti, v základnej zostave hrali obrancovia Martin Králik a Lukáš Skovajsa, po polčase naskočil do hry ofenzívny stredopoliar Lukáš Čmelík.

Slovácko zvíťazilo nad Teplicami 2:1 vďaka gólu Stanislava Hofmanna zo štvrtej minúty nadstaveného času.

Sedemgólovú prestrelku medzi Mladou Boleslavou a Bohemiansom 1905 vyhrali tesne domáci futbalisti. Výhru 4:3 spečatil sedem minút pred koncom domáci futbalista David Šimek.

Česká Fortuna liga - 13. kolo - nedeľa:

České Budějovice - Hradec Králové 0:3 (0:0)

Góly: 53. a 65. Kubala, 88. Koubek

ČK: 49. Havel (Č. Budějovice)

/Martin Králik a Lukáš Skovajsa odohrali celý zápas, Lukáš Čmelík (všetci České Budějovice) hral od 46. min/

Mladá Boleslav - Bohemians 1905 4:3 (1:1)

Góly: 45+3. a 86. Mareček, 62. Pech, 83. Šimek - 4. a 73. Květ (oba z 11 m), 58. Drchal

ČK: 68. Jaroš (Bohemians)