Almási spravil gólom radosť Hapalovi, Slavia v desiatich dokázala zvíťaziť

Ladislav Almási.
Ladislav Almási. (Autor: fcb.cz/Petr Kotala)
Sportnet, TASR|16. okt 2022 o 17:45 (aktualizované 16. okt 2022 o 20:59)

Viktoria Plzeň vyhrala rozdielom triedy.

PRAHA. Slovenský útočník Ladislav Almási prispel gólom k víťazstvu futbalistov Baníka Ostrava v dueli 12. kola českej ligy doma nad Slováckom 3:1.

Víťaznú premiéru na lavičke Ostravy tak zažil Pavel Hapal, ktorý naposledy trénoval slovenskú reprezentáciu.

"Už som bol z toho zápasového kolotoča dva roky preč, teraz skoro nemôžem hovoriť a všetko mám na sebe prepotené. Užil som si to maximálne," povedal Hapal po zápase.

Viktoria Plzeň vyhrala na ihrisku Jablonca hladko 3:0, Erik Jirka hral do 58. minúty. Na čele tabuľky má štvorbodový náskok a duel k dobru pred Slaviou.

Pražania doma uspeli s Mladou Boleslavou 2:1, hoci od siedmej minúty hrali v oslabení.

Česká Fortuna liga - nedeľa - 12. kolo:

Baník Ostrava – 1. FC Slovácko 3:1 (2:0)

Góly: 6. Almási, 26. Plavšič, 84. Kaloč – 58. Hofmann

ČK: 37. Kalabiška (Slovácko)

/Ladislav Almási hral do 65. minúty a strelil gól - Marián Tomič hral od 86. minúty/

Jablonec - Plzeň 0:3 (0:1)

Góly: 19.a 63. Chorý, 90+1. Ndiaye

/Erik Jirka (Plzeň) od 58. min/

Zlín - Liberec 2:1 (1:0)

Góly: 28. Dramé, 76. Bartošák – 61. Van Buren (z 11m)

/Marek Rakovan chytal celý zápas, Marek Hlinka (obaja Zlín) do 67. min/

Slavia Praha - Mladá Boleslav 2:1 (2:1)

Góly: 4. Jurečka, 45. Lingr – 11. Skalák (z 11m)

ČK: 7. Dorley (Slavia)

/Jakub Hromada do 76. min - Samuel Dancák do 54. min/

Tabuľka českej ligy

Domov»Futbal»Česko»Almási spravil gólom radosť Hapalovi, Slavia v desiatich dokázala zvíťaziť