Lukáš Haraslín (vľavo) proti Glasgow Rangers.
Lukáš Haraslín (vľavo) proti Glasgow Rangers. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|19. feb 2023 o 17:12 (aktualizované 19. feb 2023 o 19:56)

V akcii bolo niekoľko Slovákov.

PRAHA. Slovenský futbalista Lukáš Haraslín výrazne prispel k výhre Sparty Praha v nedeľnom dueli 20. kola najvyššej českej ligy nad Jabloncom 3:0. Dvadsaťšesťročný krídelník strelil dva góly, tretí pridal útočník Jan Kuchta.

Futbalisti Viktorie Plzeň prehrali s hráčmi Slovácka 0:2. V tabuľke sú na druhom mieste o dva body za Slaviou Praha.

Šiesty Bohemians 1905 prehrala v Českých Budejoviciach 0:1 a zo súboja posledných dvoch tímov vyšli lepšie Pardubice, ktoré doma zvíťazili nad Zlínom 2:1. Oba tímy majú na konte 17 bodov, Zlín figuruje o priečku vyššie pre lepšie skóre.

Česká Fortuna liga - 20. kolo:

České Budějovice - Bohemians 1905 1:0 (0:0)

Góly: 84. Potočný

/Martin Králik odohral celý duel, Lukáš Skovajsa (obaja Č. Budějovice) hral do 64. minúty, Erik Prekop (Bohemians) hral do 59. minúty, Lukáš Čmelík nastúpil v 74. minúte, Jakub Grič a Dávid Šípoš (všetci Č. Budějovice) sedeli na lavičke náhradníkov/

Pardubice - Zlín 2:1 (1:0)

Góly: 7. Janošek, 69. Krobot - 90.+5 Kovinič

/Viktor Budinský (Pardubice) sedel na lavičke náhradníkov - Matej Rakovan odohral celý duel, Marek Hlinka hral do 84. minúty, Filip Balaj (všetci Zlín) hral do 72. minúty/

Slovácko - Viktoria Plzeň 2:0 (1:0)

Góly: 26. Daníček, 63. Petržela

/Erik Jirka (Plzeň) nastúpil v 70. minúte, Pavol Šimko (Slovácko) a Marián Tvrdoň (Plzeň) sedeli na lavičke náhradníkov/

Sparta Praha - Jablonec 3:0 (1:0)

Góly: 31. a 71. Haraslín, 55. Kuchta

/Lukáš Haraslín (Sparta) hral do 77. minúty, Jakub Považanec (Jablonec) hral do 61. minúty, Adam Goljan (Sparta) nastúpil v 77. minúte, Jakub Surovčík (Jablonec) sedel na lavičke náhradníkov/