Za polčas stihol dva góly. Almási však kľúčovú penaltu nepremenil

Ladislav Almási.
Ladislav Almási. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|19. dec 2021 o 17:49 (aktualizované 19. dec 2021 o 20:28)

Slavia vyrovnala aj s dvoma červenými kartami.

PRAHA. V nedeľnom šlágri 19. kola najvyššej českej futbalovej ligy remizovala Ostrava so Slaviou Praha po nevídanom priebehu 3:3.

Domáci prehrávali 0:2, no aj vďaka dvom červeným kartám Slavie a dvom gólom slovenského útočníka Ladislava Almásiho otočili skóre.

Napriek výraznému oslabeniu dokázala Slavia vyrovnať na 3:3, ale v nadstavenom čase mohol rozhodnúť a zavŕšiť hetrik Almási. Hráč, ktorý nastúpil až v druhom polčase, však druhú jedenástku v zápase nepremenil.

Za hostí sa gólovo presadil jeho krajan Ivan Schranz.

Mladá Boleslav vyhrala na ihrisku Teplíc 1:0. Hostia, za ktorých v závere zasiahol do hry aj Slovák Samuel Dancák, tak prezimujú na šiestom mieste tabuľky.

Česká liga - 19. kolo:

Olomouc – Zlín 1:1 (1:0)

Góly: 25. Růsek – 63. Fantiš

/Juraj Chvátal a Lukáš Greššák odohrali celé stretnutie - Matej Rakovan odohral celé stretnutie, Marek Hlinka hral do 90.+3 min a Róbert Matejov od 81. min/

Liberec – České Budějovice 0:0

/Ľubomír Tupta hral do 90. min, Martin Koscelník od 71. min, Miroslav Stoch nastúpil v 59. min - Martin Králik odohral celé stretnutie/

Teplice – Mladá Boleslav 0:1 (0:1)

Gól: 38. Ladra

/Samuel Dancák hral za hostí od 83. min/

Ostrava - Slavia 3:3 (0:2)

Góly: 47. a 82. Almási (druhý z 11 m), 70. Kaloč - 29. a 88. Holeš, 24. Schranz

ČK: 51. Dorley, 81. Kuchta (obaja Slavia)

/Viktor Budinský odohral celé stretnutie, Ladislav Almási nastúpil v 46. min – Ivan Schranz hral do 67. min/

Tabuľka

Domov»Futbal»Česko»Za polčas stihol dva góly. Almási však kľúčovú penaltu nepremenil