Stanislav Lobotka v zápase proti FC Barcelona.
Stanislav Lobotka v zápase proti FC Barcelona. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|12. mar 2024 o 22:55 (aktualizované 12. mar 2024 o 23:14)

O jediný gól zverencov Francesca Calzonu sa postaral stopér Amir Brahmani.

Góly: 15. Lopez, 17. Cancelo, 83. Lewandowski - 30. Brahmani

Rozhodoval: Makkelie (Hol.), ŽK: Christensen, Yamal - Juan Jesus, Traore, Olivera

FC Barcelona: Ter Stegen - Kounde, Araujo, Cubarsi, Cancelo - Lopez (60. Roberto), Christensen (60. Romeu), Gündogan - Yamal, Lewandowski, Raphinha (81. Joao Felix)

SSC Neapol: Meret - Di Lorenzo, Rrahmani, Juan Jesus, Rui (64. Olivera) - Anguissa, Lobotka, Traore (78. Raspadori) - Politano (64. Lindström), Oshimen, Kvaratskhelia (90.+2 Ngonge)

/prvý zápas 1:1, Barcelona postúpila do štvrťfinále/

BARCELONA. Futbalisti SSC Neapol v zostave so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom nepostúpili do štvrťfinále Ligy majstrov.

V utorňajšom odvetnom zápase osemfinále prehrali na ihrisku FC Barcelona 1:3. Prvý zápas sa skončil remízou 1:1.

Pre Francesca Calzonu to bola v šiestom zápase prvá prehra v pozícii hlavného trénera Neapola.

Fotogaléria: FC Barcelona - SSC Neapol (Liga majstrov, osemfinále)

Priebeh zápasu

I.polčas:

Barcelona strelila dva rýchle góly v rozmedzí od 15. do 17. minúty.

Skóre otvoril Lopez, ktorý vyťažil z preniku Raphinhu po ľavej strane a následnej spätnej prihrávky. Na jeho strelu do protipohybu nedokázal brankár Meret zareagovať.

Barcelone krátko na to vyšiel ďalší protiútok, po ktorom Raphinha obstrelil Mereta, trafil ľavú žrď, no od nej sa lopta odrazila pred nepokrytého obrancu Cancela - 2:0.

Neapol znížil po polhodine hry, keď napodobnil akciu Barcelony z úvodného gólu. Politano prízemnou prihrávkou z pravej strany našiel voľného Rrahmaniho, ktorý strelou bez prípravy prekonal Ter Stegena.

II.polčas:

Aj druhý polčas priniesol zaujímavé dianie. V 58. minúte Lobotka neubránil Raphinhu, ktorý sa dostal k strele ľavačkou, ale Meret dokázal loptu vyraziť.

O desať minút sa už domáci radovali z tretieho gólu, ale VAR ukázal, že Yamalovmu teču Robertovej strely predchádzal ofsajd.

V 80. minúte bol blízko k vyrovnaniu striedajúci Lindström, ale hlavičkou tesne minul bránku.

Hostí definitívne zlomil tretí gól, o ktorý sa po rýchlej kombinácii a prihrávke Roberta postaral Lewandowski - 3:1.

Štatistiky zápasu FC Barcelona - SSC Neapol.
Štatistiky zápasu FC Barcelona - SSC Neapol. (Autor: Sportnet)

Domov»Futbal»Liga majstrov»Prvá prehra Calzonu prišla v najnevhodnejší čas, sezónu Neapolu v Lige majstrov nezachráni