Momentka zo zápasu Banská Bystrica - Zlaté Moravce.
Momentka zo zápasu Banská Bystrica - Zlaté Moravce. (Autor: TASR)
TASR|27. aug 2022 o 20:20 (aktualizované 27. aug 2022 o 21:45)

Domácim futbalistom vynikajúco vyšiel druhý polčas.

Fortuna liga - 7. kolo

Banská Bystrica - Zlaté Moravce 4:2 (1:1)

Góly: 4. Polievka, 66. Hanes, 76. Faško, 82. Rymarenko - 24. Pintér, 84. Brenkus

ŽK: Záhumenský (Dukla)

Rozhodovali: Dzivjak - E. Weiss, Jánošík, 1495 divákov.

B. Bystrica: Hruška - Migaľa, Willwéber, Kupčík, Záhumenský - Richtárech (88. Franko) - Slávik, Gašparovič (46. B. Ľupták), Faško, Rymarenko (90.+2 Köröš) . Polievka (90.+2 D. Jackuliak)

Z. Moravce: Lukáč - Suľa, Bednár, Pintér, Balan - Duga (88. Vestenický) - Mondek, Múdry, Ďubek (72. Brenkus), Vikri (59. Pinte) - Horák (59. Niarchos)

/Súpisky a štatistiky nájdete na tomto odkaze >>>/

BANSKÁ BYSTRICA. V 7. kole Fortuna ligy zdolala banskobystrická Dukla na svojom štadióne FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 4:2 a odlepila sa z dna tabuľky.

Nováčik dosiahol druhú výhru v sezóne a figuruje na desiatej priečke, hostia čakajú na prvé víťazstvo a sú na predposlednej pozícii.

Úvod vyšiel domácim. Po chybe Pintéra Slávik prihral Polievkovi, ten prešiel do šestnástky cez Bednára a vo 4. minúte otvoril skóre stretnutia strelou po zemi.

Hostia potom pridali na aktivite a vyrovnali v 24. minúte, keď po rohovom kope mal veľa priestoru Pintér a napravil svoju chybu razantnou koncovkou na 1:1.

V ďalšej fáze zápasu mali viac šancí Banskobystričania a išli do vedenia po rohu Faška, keď vystrelil z vrchnej časti pokutového územia Hanes.

Tretí gól pridal Faško po kombinačnej akcii sprava doľava, keď ho v päťke našiel Záhumenský a štvrtý po prieniku Polievku úplne voľný Rymarenko.

ViOn už iba znížil Brenkusom.

Hlasy po zápase:

Michal Ščasný, tréner B. Bystrice: "Zápas sa mi hodnotí dobre. Máme tri dôležité body, ale musím uznať aj kvalitu súpera. S pokorou berieme body, vedeli sme, že nás čaká nepríjemný súper. Po prvom polčase sme boli horším tímom. Zlaté Moravce boli v určitých pasážach lepšie, mali náznaky šanci, chvalabohu, že sme to uhrali do prestávky na 1:1.

V druhom polčase nám pomohli striedania. V prvom polčase sme mali problémy v strede ihriska, v druhom sme to zmenili na dve šestky a obraz duelu sa zmenil. Výhru teda berieme s pokorou, vážime si ju, lebo po prvom polčase mohlo byť všetko inak. Treba ďalej pracovať.

Ján Kocian, tréner Z. Moraviec: "Budem stručný. Chceli sme nadviazať na dobrý druhý polčas predchádzajúceho duelu doma s Ružomberkom. To sa nám však vôbec nepodarilo. V tom zápase nám vyšli všetky striedania a duel sme otočili, ale dnes tomu bolo naopak.

Po toľkých chybách, ktoré sme spravili v tomto stretnutí v defenzíve, sme si nezaslúžili ani bod. Neviem, môžem iba povedať, že za druhý polčas sa hanbím za mužstvo, čo dnes ukázalo."