Greif s Valjentom mali trofej na dosah, finále pohára rozhodli až penalty

Futbalisti Athletic Bilbao sa tešia z triumfu vo finále Copa del Rey.
Futbalisti Athletic Bilbao sa tešia z triumfu vo finále Copa del Rey. (Autor: REUTERS)
Sportnet, TASR|7. apr 2024 o 00:55 (aktualizované 7. apr 2024 o 07:10)

Athletic Bilbao sa teší zo zisku cennej trofeje po 40-ročnej prestávke.

Copa del Rey - finále

Athletic Bilbao - RCD Mallorca 1:1 (0:1), 4:2 po penaltách

Góly: 50. Sancet - 21. Rodriguez

Penaltový rozstrel: Muriqi 0:1, Garcia 1:1, Morlanes nedal, Muniain 2:1, Radonjić nedal, Vesga 3:1, Sanchez 3:2, Berenguer 4:2

Rozhodoval: Munuera. ŽK: Paredes - Muriqi, Radonjić

Bilbao: Agirrezabala - De Marcos, Vivian, Paredes, Berchiche (105+1. Lekue) - De Galarreta (80. Gomez), Prados (46. Vesga) - I. Williams (91. Berenguer), Sancet (91. Muniain), N. Williams - Guruzeta (91. R. García)

Mallorca: Greif - Gonzalez, Valjent (91. Maffeo), Raillo, Copete (105+3. Nastašić), Lato (110. Van der Heyden) - Darder (62. Morlanes), Costa, Rodríguez (74. Radonjić) - Larin (62. Sanchez), Muriqi

/Martin Valjent (Mallorca) hral do 90. minúty/

/Dominik Greif (Mallorca) odchytal celý zápas/

SEVILLA. Futbalisti klubu Athletic Bilbao sa tešia z triumfu v španielskom pohári, ktorý je známy aj pod pojmom Copa del Rey.

Vo finále, ktoré sa hralo v Seville na Estadio de La Cartuja, zdolali po penaltovom rozstrele RCD Mallorca. Zápas sa po predĺžení skončil nerozhodne 1:1.

Baskický tím sa tešil zo zisku cennej trofeje po 40-ročnej prestávke.

V roku 1984 vyhralo Bilbao Španielsky pohár po 23. raz, potom však ťahalo vo finále šesťkrát za sebou za kratší koniec.

V drese Mallorcy mali na dosah trofej aj dvaja Slováci - brankár Dominik Greif a obranca Martin Valjent. Greif odchytal celý zápas a Valjenta vystriedal pred začiatkom predĺženia Pablo Maffeo.

Mallorca šla vo finále do vedenia, keď v 21. minúte otvoril skóre Daniel Rodriguez. O vyrovnanie sa však v 50. minúte postaral Oihan Sancet.

Do konca riadneho hracieho času už žiaden gól nepadlo a podobne to bolo aj v predĺžení. O víťazovi tak rozhodli penalty.

V nich boli úspešní všetci štyria hráči Bilbaa. Na strane Mallorcy však zlyhali hneď dvaja. Rozhodujúci pokus premenil Alex Berenguer.

Domov»Futbal»Španielsko»Copa del Rey»Greif s Valjentom mali trofej na dosah, finále pohára rozhodli až penalty