Copa del Rey: Athletic Bilbao vo finále zdolal Mallorcu s dvoma Slovákmi

Athletic Bilbao - RCD Mallorca: ONLINE prenos z finálového zápasu španielskeho pohára Copa del Rey. (Autor: Sportnet)
Sportnet|6. apr 2024 o 19:00 (aktualizované 7. apr 2024 o 00:00)

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z finálového zápasu Copa del Rey: Athletic Bilbao - RCD Mallorca.

SEVILLA. Futbalisti Athletic Bilbao a RCD Mallorca dnes hrali na štadióne Cartuja v Sevilli finále španielskeho pohára Copa del Rey.

V drese RCD sa predstavili aj dvaja Slováci - brankár Dominik Greif a obranca Martin Valjent.

Sport 1
Kde sledovať finále pohára v TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

Finálovej prehre však nezabránili. Bilbao uspelo v penaltovom rozstrele 4:2, po predĺžení bol stav nerozhodný 1:1.

Futbal ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Athletic Bilbao - RCD Mallorca dnes LIVE (D. Greif, finále, Copa del Rey, výsledok, sobota, NAŽIVO)

Španielsky pohár Finále 2023/2024
06.04.2024 o 22:00
Bilbao
1:1
(0:1, 1:0, 0:0, 0:0, 0:0)
120+1 minúta
Ukončený
Mallorca
Prehľad
Góly: 50. Sancet – 21. Rodríguez. ŽK: 27. Paredes (ATB) – 90+1. Muriqi (MLR), 119. Radonjić (MLR). Rozhodca: J. Munuera.
Je dobojováno. Penaltový rozstřel hráčům Mallorky moc nevyšel, neboť své pokusy neproměnili Morlanes s Radonjićem, zatímco na opačné straně byli všichni čtyři hráči úspěšní. Rozhodující pak proměnil Álex Berenguer a zařídil tak, že Athletic Bilbao přiveze po čtyřiceti letech do města cennou trofej Copa del Rey!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 10:4. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 16:22.
Konec zápasu.
importantBerenguer je hrdinou Bilbaa. Svou střelu uklidil přesně k tyči, Greif na míč nedosáhl a Athletic Bilbao tak po čtyřiceti letech vyhrává Copa del Rey!
Sánchez proměnil střelou doprostřed branky.
Vesga sice při střele podklouzl, ale trefil se přesně k tyči a je to o dvě branky.
Radonjić překopl branku! Tohle je už pro Mallorku kritické.
Muniain proměňuje.
Morlanes si dal rychlý rozběh, gólman mu ale vystihl směr a míč vyrazil.
R. García zvolil razantní střelu a Greif na míč nedosáhl.
Muriqi otevřel skóre střelou po zemi, gólman skočil na opačnou stranu.
Střílení penalt začíná.
O osudu finálového utkání nerozhodlo ani prodloužení, které se převážně odehrálo před vápnem Mallorky. Greif, i na opačné straně Agirrezabala zvládli těžší okamžiky zvládnou a nás tak čeká poslední kapitola zápasu – penaltový rozstřel.
120+1
Druhé prodloužení skončilo.
120
Bilbao rozehrálo rohový kop, po urputných soubojích v šestnáctce následovalo odvrácení k pomezní čáře.
119
yellowCardJeště jedna karta na straně Mallorky, za přistrčení soupeře byl potrestán Nemanja Radonjić.
118
Hned několik centrů do vápna Mallorky, vše bylo odvráceno. Nakonec střílel Gómez, ovšem vysoko nad.
117
N. Williams sice neodcentroval, ale pro Bilbao vybojoval alespoň rohový kop.
115
Šance na obou stranách, už ale v obou šestnáctkách schází razance i přesnost. Nebezpečnější byla akce od Muriqihi, jeho hlavičku gólman Bilbaa vyškrábl.
113
A z něj už nic nebylo. Greif se pomaličku chystá k odkopu.
112
Nico Williams mohl být hrdinou, když si naběhl na přihrávku z pravé strany, sklepnutí zblízka mu ale jeden z obránců srazil na roh!
110
changeStřídání v týmu RCD Mallorca:
ze hřiště odchází Toni Lato, přichází Siebe Van der Heyden.
110
V rohu vápna upadl Muniain, rozhodčí ale hned ukazoval, že tohle faul nebyl a nechal pokračovat ve hře.
109
Mallorca se teď jen brání, Berenguer a spol. se snaží o průnik a zakončení.
108
Další blok Mallorky, nyní na něm skončil Unai Gómez.
107
V první možnosti druhého prodloužení byl Berenguer, jeho zakončení bylo zablokováno.
106
Začalo druhé prodloužení.
105+5
První poločas prodloužení skončil.
105+4
Toni Lato poslal přes obranu Bilbaa nepříjemný míč, který Agirrezabalu docela zaskočil, přesto si gólman Athleticu poradil a připsal si úspěšný zákrok.
105+3
ze hřiště odchází José Manuel Copete, přichází Matija Nastašić.
105+1
changeStřídání v týmu Athletic Bilbao:
ze hřiště odchází Yuri Berchiche, přichází Inigo Lekue.
103
Roh pro Bilbao, ošemetnou situaci vyřešil pozorný Greif.
102
102
importantPřímý kop si postavil Muniain, střelu dobře zakroutil přes zeď, míč ale skončil těsně vedle Greifovy branky!
101
Přímý kop pro Bilbao, tohle bude po zákroku na R. Garcíu nebezpečná pozice!
99
Do hry se možná podívá Abdón Prats, s trenérem Aguirrem něco vášnivě probíral.
97
Tempo teď trochu pokleslo, na hráčích je vidět vzrůstající únava.
95
Ošetření potřeboval i Gómez, už je ale vše zase připraveno ke hře.
94
Na trávníku sedí Muriqi a má v tváři krvavý šrám, který je potřeba ošetřit. Přišel k němu po střetu s Unai Gómezem.
93
Bilbao touží po rychlém gólu, zatím ale není hráčům přáno. Vše jde do plných.
91
ze hřiště odchází Gorka Guruzeta, přichází Raúl García.
91
ze hřiště odchází Oihan Sancet, přichází Iker Muniain.
91
ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Álex Berenguer.
91
ze hřiště odchází Martin Vejlent, přichází Pablo Maffeo.
91
Začal první poločas prodloužení.
Devadesát minut o vítězi nerozhodlo, byť jsme sledovali chvílemi až drtivý tlak Bilbaa. To se dočkalo srovnání skóre už v 50. minutě, kdy si za obranu naběhl Oihan Sancet a křížnou střelou překonal Greifa. Ve zbytku času bylo k vidění hned několik šancí na dokonání obratu, jenže vše marně, Mallorca tlak ustála a dostala zápas za stavu 1:1 do prodloužení.
90+5
Druhý poločas skončil.
90+4
Bilbao ještě zkouší štěstí posledním útokem, jde to ale do plných.
90+3
O mnoho lépe vypadala střela Daniho Viviana, Greif si musel vyrazit před sebe!
90+3
Nico Williams se uvolnil na levé straně a hledal Guruzetu. Ten nezakončil prudce.
90+2
Bilbau byl odmáván ofsajd dá se očekávat, že Mallorca se už nikam nepožene a vyčká si na prodloužení.
90+1
yellowCardŽlutá karta na straně Mallorky, za nedovolený zákrok na Viviana si ji prohlédl Vedat Muriqi.
90
Už to pomalu a jistě vypadá na prodloužení, přímý kop skončil mimo a Agirrezabala rozehrává.
89
Přímý kop pro Mallorku, dá se čekat centr do pokutového území.
88
Mallorca kombinuje na půlce, k brance to je ale hodně daleko, Agirrezabalovi nebezpečí nehrozí.
87
Centr na první tyč byl odvrácen, míč se rázem ocitl na půlce.
86
Sancetův centr byl sražen, Bilbao má k dispozici další rohový kop.
85
Hra v pokutovém území Bilbaa končí útočným faulem, rozehrává Julen Agirrezabala.
84
Hraje se teď nahoru a dolů, vypadá to, že bychom se mohli dočkat akčního závěru.
83
Unai Gómez při svém centru z levé strany podklouzl a míč poslal jen do Greifových rukavic.
82
Mallorca nechce v závěru chybovat, dává si v obraně velký pozor a nepouští Athletic do žádných větších možností.
81
Paredes předvedl dobré čtení hry, udržel soupeře na zádech a nechal proběhnout míč do zámezí. Rozehrávat bude gólman Agirrezabala.
80
ze hřiště odchází Ruíz de Galarreta, přichází Unai Gómez.
79
Na hráčích Mallorky se už začíná projevovat únava, některé hráče už chytají křeče.
78
I. Williams centroval z pravé strany, obrana před nabíhajícím Sancetem odhlavičkovala.
77
I. Williams byl zpomalen soupeřem, tohle se vůbec nepískalo.
76
Odkop od branky Mallorky, do útoku se dostával Radonjić, zleva si seběhl na střed, po zemi pak ale vystřelil vedle Agirrezabalovy branky.
74
González doslova objal unikajícího soupeře a zastavil tak průnik Bilbaa, sudí však tento zákrok nepochopitelně nepotrestal žlutou kartou.
74
ze hřiště odchází Dani Rodríguez, přichází Nemanja Radonjić.
72
Centr letěl na první tyč k Vesgovi, jeho prodloužení hlavou skončilo u připraveného Greifa.
71
Dlouho to ale netrvalo a Bilbao se vrátilo k míči. Na centr si nabíhal Vesga, obrana soupeře na poslední chvíli odvrátila na roh.
71
I. Williams byl tvrdě odstaven od míče, dle rozhodčího to ale bylo v rámci pravidel. Pokračuje se ve hře, dopředu jde Mallorca.
70
Greif si pohlídal svou levou stranu vápna, vystartoval u míče a byl u něj jako první.
69
Už se zase hraje na opačné straně a obrana Mallorky si musí dávat velký pozor.
67
Po delší dobé se do šance dostala i Mallorca, po kombinaci od rohového praporku střílel Sánchez, ale i on mířil vysoko nad branku.
65
Mallorca už sahá k tvrdým zákrokem, vše se hodí pro zastavení útoků Bilbaa.
63
Přímý kop Bilbaa z pravé strany, centr ale skončil jen u pozorného Greifa.
62
ze hřiště odchází Cyle Larin, přichází Antonio Sánchez.
62
ze hřiště odchází Sergi Darder, přichází Manu Morlanes.
60
Sancet se zbavil obránce a dostal se do vápna, jenže už byl z úhlu a prováhal nejlepší moment na přihrávku.
59
Bilbao začíná stupňovat svůj tlak, nyní tu bylo přečíslení dva na jednoho, Sancetovu příhru na pravou stranu ale Greif vystihl a byl u míče jako první.
59
Nico Williams chce dát gól a neúnavně se cpe do zakončení. Rána z levé strany letěla nad.
57
O chviličku později střílel zpoza šestnáctky Sancet, teď mu to ale vůbec nesedlo a míč letěl několik metrů nad Greifovu branku.
57
Po rychlé rozehře se míč dostal k nohám N. Williamse, ten po pokusu o kličku upadl, faulem to ale nebylo.
57
Roh pro Bilbao.
55
Tak z toho nic nebylo, obrana Mallorky si vše pohlídala, nicméně pokračuje obléhání vápna tohoto týmu.
54
Faul na I. Williamse, Bilbao bude rozehrávat přímý kop z pravé strany.
53
Bilbao si ale musí dávat pozor v obraně, nyní nenápadný Larinův oblouček lízl Agirrezabalovu tyč!
52
Ožila i polovina stadionu, na které jsou fanoušci Athleticu, ti ženou své oblíbence na další zteč.
50
50
goalBilbao právě vstřelilo branku!
Je srovnáno! Bilbao předvedlo důraz při zisku míče na útočné polovině, N. Williams poté vysunul na chvíli volného OIHANA SANCETA, tomu míč skvěle sedl na placírku a umístěnou křížnou ranou nedal gólmanovi šanci na zákrok – 1:1.
48
Bilbao u míče, dá se čekat rostoucí nápor a snaha o gól.
46
Hned v úvodu druhé půle tu byla šance hostů, Larin předvedl technickou střelu, tu mu ale Agirrezabala vyrazil před sebe.
46
ze hřiště odchází Beñat Prados, přichází Mikel Vesga.
46
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně ve 23:03.
Je za námi první poločas, který přinesl výraznou převahu Bilbaa v držení míče, jenže vše bylo marné. Naopak Mallorca předváděla výbornou obranu a nakonec se radovala i z gólu. Po rohovém kopu vznikl před Agirrezabalou závar, sám zvládl jednu střelu vyrazit, ale pokus Daniho Rodrígueze už zaplul k jeho tyči a byl tu první gól zápasu. O srovnání se snažil hlavně N. Williams, ten dokonce skóroval, jenže byl z ofsajdu a v úplném závěru ještě trefil boční síť. Do kabin se odešlo za stavu 0:1.
45+2
První poločas skončil.
45+1
O pár chvil později zakončoval i Guruzeta, jeho štiplavá rána letěla vedle branky.
45+1
45+1
importantŠance Bilbaa! Do mezery mezi obránce si naběhl Nico Williams, měl výbornou pozici na střelu, jenže trefil jen boční síť Greifovy branky.
44
Závěr půle se odehrává na půlce Mallorky, stále ale platí, že hráči ve světle modrých dresech brání na výbornou.
42
Další rohový kop Mallorky, tentokrát došlo i na střelu, k té se dostal Copete, ale byl zablokován a míč letěl do nebes.
41
Rohový kop pro Mallorku, centr, stáčející se od branky byl pro tuto chvíli odvrácen.
39
39
Bilbao se chvíli radovalo z vyrovnání, jenže rychlá kombinace v šestnáctce skončila ofsajdem, ve kterém byl zakončující Nico Williams. Jeho přesně umístěná křížná střela tak přišla vniveč.
38
Bilbao má sice výraznou převahu v držení míče, není jim too však nic platné.
36
Obrovská šance Bilbaa na srovnání. Po přihrávce za obranu se dostali do šance bratři Williamsové, jenže celou akci zbrzdili a místo střely přišla jen zbytečná přihrávka mezi nimi.
35
Rozehrání si vzal na starost právě Nico Williams, vůbec mu ale nesedlo a míč skončil vysoko nad brankou.
34
A teď pozor. Na pravé straně, kousek od hranice vápna byl faulován N. Williams a Bilbao bude rozehrávat zajímavou standardku.
32
Nervozita se stupňuje, po zákroku Pradose na Muriqiho bude Mallorca rozehrávat z vlastní půlky.
31
Greif si připsal úspěšný zákrok, ranou po zemi se jej snažil ohrozit Gorka Guruzeta.
29
Paredesova střela z hranice pokutového území trefila obránce Mallorky, vypadalo to na ruku, ale trefen byl trup.
28
Centr do pokutového území Bilbaa, nebylo to ale nic, co by Agirrezabalu mělo ohrozit.
27
yellowCardJe tu první žlutá karta, za nedovolený zákrok byl potrestán Aitor Paredes z Bilbaa.
26
Lato leží po střetu s I. Williamsem na trávníku a ukazuje, že byl trefen do levé nohy. Zákrok se ale nepískal.
24
Přihrávka vzduchem do pokutového území Athleticu, vše nakonec skončilo mimo branku.
22
Bilbao samozřejmě nechce nechat ztrátu jen tak a hned se tak tlačí před Greifovu branku.
21
21
goalMallorca právě vstřelila branku!
Je tu úvodní gól! Mallorca nakonec rozehrála rohové kopy hned dva, po druhém centru byla první střela zablokována, druhou vyrazil gólman, pak se ale po přiťuknutí dostal ke střele DANI RODRÍGUEZ a ten technickou ranou zamířil přes několik hráčů přesně k tyči – 0:1!
19
19
importantŠance i na opačné straně. Po chybné rozehře Bilbaa dostal prostor pro akci Muriqi, jeho švih donutil Agirrezabalu dávat pozor, a míč, který mířil pod břevno, vyrazit na roh.
18
Ruíz de Galarreta hýří aktivitou, nyní si naběhl na přihrávku zleva, jeho střela byla zablokována a Greif zasahovat nemusel.
17
Následný rohový kop si obrana Mallorky pohlídala, míč byl odvrácen směrem k půlce.
16
16
importantStřela z dálky v podání de Galarrety! Jeho prudkou ránu levačkou vyrazil Greif na roh!
15
Další faul ze strany Mallorky, do de Galarrety zajel zezadu Samů Costa. Sice naznačoval, že to bylo přes míč, ale sudí byl neoblomný.
14
Kousek za vápnem Mallorky si míč na střelu šteloval de Galarreta, nakonec ale odvahu na ránu nenašel.
12
Několik dalších tvrdých zákroků, rozhodčí už musí vše řešit. Zatím si vystačí se standardkami.
10
Zleva se k centru chystal N. Williams, u brankové čáry mu ale nevyšel krok a míč skončil mimo hrací plochu.
9
Další útok hráčů Bilbaa, tentokrát je celá akce vedena po křídelních prostorech.
8
Další faul, tentokrát ale na opačné straně. U pomezní čáry byl sražen I. Williams.
7
Faul na Daniho Rodrígueze, Mallorca rozehrává přímý kop kousek od půlící čáry.
6
Bilbao je dle očekávání hned od úvodu tím aktivnějším celkem, Mallorca na opačnou stranu předvádí pečlivou obranu.
5
Po vysokém centru následovalo odhlavičkování, po opětovném návratu hry do vápna se k zakončení nedostal de Galarreta.
4
Greif trochu zaváhal při svém odkopu a míč pak poslal jen k hráčům Bilbaa. Ti toho využili k rychlé protiakci a vybojování rohového kopu.
3
Už zase Athletic, hráči trpělivě hledají cestičku k pokutovému území Mallorky.
2
Akce i na opačné straně, za obranu Bilbaa se dostal míč, nejrychleji ale u něj byl gólman Agirrezabala.
1
Hned v první minutě se do rychlé akce dostal N. Williams, po svém sprintu levou stranou zakončil vedle.
1
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Athletic Bilbao: Agirrezabala – De Marcos, Vivian, Paredes, Berchiche – de Galarreta, Prados – I. Williams, Sancet, N. Williams – Guruzeta.
Náhradníci: Simón – Vesga, Berenguer, D. García, Herrera, Muniain, Gómez, Lekue, R. García, de Albéniz, Villalibre.
Trenér: Ernesto Valverde

RCD Mallorca: Greif – González, Valjent, Raillo, Copete, Lato – Darder, S. Costa, Rodríguez – Larin, Muriqi.
Náhradníci: Rajković, Cuéllar – J. Costa, Mascarell, Prats, Sánchez, Radonjić, Nastašić, Morlanes, Maffeo, Van der Heyden.
Trenér: Javier Aguirre

Rozhodčí: J. Munuera.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Estadio Olímpico de Sevilla začne ve 22:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
RCD Mallorca

Mallorca má v soutěži skromnější úspěchy, trofej vyhrála pouze v sezóně 2002/2003, kdy zdolala 3:0 Huelvu a ještě se dvakrát dostala do finále, a to v letech 1990/91 a 199/98. V tomto ročníku lehounce zaváhala proti Tenerife, kde to došlo do prodloužení a v semifinále proti Realu Sociedad musely rozhodnout až penalty.

Cesta pohárem

Boiro – Mallorca 0:4
Valle Egüés – Mallorca 0:3
Burgos – Mallorca 0:3
Tenerife – Mallorca 0:1 pp
Mallorca – Girona 3:2
Mallorca – Real Sociedad 0:0, 1:1, 5:4 pen.
Athletic Bilbao

Bilbao bude hrát finále poháru zase po třech letech, kdy v sezóně 2020/21 podlehlo Barceloně vysoko 0:4. No a trofej pozvedlo naposledy v sezóně 1983/84, to stejného soupeře udolalo těsně 1:0. V této sezóně prochází jako nůž máslem, zdolalo všech šest soupeřů a na svém kontě má i skalpy právě Barcelony po výhře 4:2 po prodloužení a ve dvouzápasovém semifinále i Atlético Madrid, aniž by inkasovalo.

Rubi – Bilbao 1:2
Cayón – Bilbao 0:3
Eibar – Bilbao 0:3
Bilbao – Alavés 2:0
Bilbao – Barcelona 4:2 pp
Atlético Madrid – Bilbao 0:1, 0:3
Dobrý večer u finále španělského Copa del Rey. O trofej se střetnou týmy Athletic Bilbao a RCD Mallorca.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.

Domov»Futbal»Španielsko»Copa del Rey»Copa del Rey: Athletic Bilbao vo finále zdolal Mallorcu s dvoma Slovákmi