Fiorentinu vylúčenie nezastavilo, Juventusu pomohol vlastný gól

Hráči Fiorentiny (v bielom) vyradili v pohári Atalantu Bergamo.
Hráči Fiorentiny (v bielom) vyradili v pohári Atalantu Bergamo. (Autor: SITA/AP)
TASR|10. feb 2022 o 23:57 (aktualizované 11. feb 2022 o 03:30)

Známi sú ďalší semifinalisti Coppa Italia.

BERGAMO. Futbalisti ACF Fiorentina zvíťazili vo štvrtkovom zápase Talianskeho pohára na ihrisku Atalanty Bergamo 3:2 a postúpili do semifinále.

Domáci síce ešte v 70. minúte viedli, ale najskôr vyrovnal svojim druhým gólom v zápase poľský útočník Krzysztof Piatek a v 94. minúte rozhodol o osude duelu Nikola Milenkovič. Navyše, v tom čase už hrala Fiorentina v desiatich.

V súboji o postup do finále bude čeliť Juventusu. Ten zdolal Sassuolo 2:1, pričom v závere duelu mu pomohol vlastný gól Ruana Tressoldiho.

Štvrťfinále Talianskeho pohára:

Atalanta Bergamo - ACF Fiorentina 2:3 (1:1)

Góly: 31. Zappacosta, 57. Boga - 10. a 72. Piatek (prvý z 11 m), 90.+4. Milenkovič

ČK: 80. Martinez Quarta (Fiorentina) po druhej žltej karte

Juventus Turín - Sassuolo Calcio 2:1 (1:1)

Góly: 3. Dybala, 88. Tressoldi (vlastný) - 24. Traore

Domov»Futbal»Taliansko»Coppa Italia»Fiorentinu vylúčenie nezastavilo, Juventusu pomohol vlastný gól