Nováčik vzdoroval Liverpoolu len polčas, Slot zažil víťaznú premiéru

Futbalisti Liverpoolu sa tešia z gólu Mohameda Salaha (v strede).
Futbalisti Liverpoolu sa tešia z gólu Mohameda Salaha (v strede). (Autor: TASR/AP)
TASR|17. aug 2024 o 15:39

O góly sa postarali Jota a Salah.

LONDÝN. Futbalisti Liverpoolu vyhrali v sobotu svoj prvý zápas novej sezóny anglickej Premier League na pôde nováčika Ipswich Town 2:0.

Víťazný gól vsietil v 60. minúte Diogo Jota, ďalší pridal Mohamed Salah. Ich tím dosiahol prvú výhru v ostrom zápase pod vedením trénera Arneho Slota.

Jednoznačný favorit sa pomerne dlho trápil. Výrazne viac predviedol v druhom polčase, keď krátko pred úvodným gólom začal vyvíjať tlak.

Úspešnému strelcovi Jotovi poslal loptu pred bránu do vyloženej šance Salah, ktorého našiel prihrávkou za obranu Trent Alexander-Arnold.

Egyptský krídelník upravil na konečných 2:0 o päť minút neskôr po spolupráci s Dominikom Szoboszlaiom a strelil svoj deviaty gól v otváracích zápasoch sezóny. S bilanciou 1+1 bol hrdinom zápasu.

Salah tak prekonal ligový rekord, ktorý doposiaľ držal s Frankom Lampardom, Wayneom Rooneym a Alanom Shearerom. Pre domácich bol zápas prvý v najvyššej anglickej súťaži od roku 2002.

Premier League - 1. kolo

Ipswich Town - FC Liverpool 0:2 (0:0)

Góly: 60. Jota, 65. Salah

Tabuľka Premier League

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Nováčik vzdoroval Liverpoolu len polčas, Slot zažil víťaznú premiéru