Slovenský brankár Martin Dúbravka.
Slovenský brankár Martin Dúbravka. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|30. apr 2022 o 15:40 (aktualizované 30. apr 2022 o 20:40)

Kuckov Watford prehral s Burnley.

LONDÝN. Futbalisti FC Liverpool zvíťazili v 35. kole anglickej Premier League na pôde Newcastlu United najtesnejším rozdielom 1:0.

Dostali sa na čelo neúplnej tabuľky o dva body pred Manchester City. Ich rival v boji o titul mal však k dobru večerný súboj na ihrisku Leedsu United.

Liverpool rozhodol o svojom triumfe v 19. minúte, keď Naby Keita v šestnástke obišiel Martina Dúbravku a prestrelil obrancov stojacich na čiare.

Slovenský brankár bol napriek tomuto momentu a tesnej prehre mužom zápasu. Od špecializovaného portálu SofaScore dostal najlepšie hodnotenie (8,6) zo všetkých hráčov, ktorí v zápase nastúpili.

Na konci prvého polčasu sa vyznamenal po hlavičke Dioga Jotu a po zmene strán zneškodnil ďalšie dve veľké šance portugalského útočníka. Celkovo mal rodák zo Žiliny deväť úspešných zákrokov.

FC Watford v zostave so slovenským stredopoliarom Jurajom Kuckom prehral doma s FC Burnley 1:2.

Hostia v závere otočili skóre vďaka presným zásahom Jacka Corka a Josha Brownhilla.

Watford je na zostupovej 19. priečke. Na sedemnásty Leeds United stráca už desať bodov. Posledný Norwich prehral na pôde Aston Villy 0:2 a vypadol.

Futbalisti Manchestru City zvíťazili na pôde Leedsu United 4:0 a vrátili sa na čelo neúplnej tabuľky o bod pred FC Liverpool.

O góly úradujúceho majstra sa postarali Rodri, Nathan Ake, Gabriel Jesus a Fernandinho.