Ronaldo bol jediným strelcom United. Norwich zostrelil hetrikom

Cristiano Ronaldo.
Cristiano Ronaldo. (Autor: SITA/AP)
TASR|16. apr 2022 o 18:20

Arsenal Londýn prekvapujúco prehral na pôde Southamptonu.

LONDÝN. Cristiano Ronaldo zabezpečil hetrikom triumf futbalistov Manchestru United nad Norwichom 3:2. V stretnutí 33. kola anglickej Premier League otvoril skóre v 7. minúte po chybe domácej obrany

V 32. minúte zvýšil Portugalčan po rohovom kope na 2:0. "Kanárici" dokázali na Old Trafforde vyrovnať, no Ronaldo v 76. minúte rozhodol presným priamym kopom s pomocou žrde.

Arsenal Londýn prekvapujúco prehral na pôde Southamptonu 0:1. O jediný gól sa postaral tesne pred prestávkou po rohovom kope poľský stopér Jan Bednarek.

Arsenal klesol na 6. miesto tabuľky o skóre za Manchester United, odohral však o zápas menej.

Watford prišiel v nadstavenom čase druhého polčasu o cenný bod pri záchranárskych prácach v súboji s Brentfordom pri prehre 1:2.

V 96. minúte rozhodol Pontus Jansson. Slovenský stredopoliar Juraj Kucka odohral za Watford celý duel.

Tottenham Hotspur prehral na domácom trávniku s Brightonom 0:1. O jediný gól duelu sa v 90. minúte postaral Leandro Trossard. Brighton ukončil štvorzápasovú víťaznú sériu Spurs.

Premier League - 33. kolo:

FC Southampton - Arsenal Londýn 1:0 (1:0)

Gól: 44. Bednarek

FC Watford - FC Brentford 1:2 (0:1)

Góly: 54. Dennis - 15. Norgaard, 90.+6. Jansson

/Juraj Kucka (Watford) celý duel/

Manchester United - Norwich City 3:2 (2:1)

Góly: 7., 32. a 76. Cristiano Ronaldo - 45.+1. Dowell, 52. Pukki

Tottenham Hotspur - Brighton & Hove Albion 0:1 (0:0)

Gól: 90. Trossard

Tabuľka Premier League

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Ronaldo bol jediným strelcom United. Norwich zostrelil hetrikom