Arsenalu nepomohol ani krásny gól, Chelsea si schuti zastrieľala

Futbalisti Chelsea Mason Mount a Timo Werner sa tešia z gólu.
Futbalisti Chelsea Mason Mount a Timo Werner sa tešia z gólu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|9. apr 2022 o 15:28 (aktualizované 9. apr 2022 o 20:39)

Tréner Frank Lampard oslavuje dôležitý triumf.

LONDÝN. Futbalisti FC Everton triumfovali v úvodnom 32. kole anglickej Premier League nad Manchester United najtesnejším skóre 1:0.

O dôležitom víťazstve domácich rozhodol 21-ročný krídelník Anthony Gordon, keď jeho tečovaná strela prepadla do brány favorizovaných hostí.

United nepomohol ani návrat Cristiana Ronalda, ktorý sa počas zápasu dostal k jedinej strele na bránu, a to až v 93. minúte.

Everton má 28 bodov a od osemnásteho Burnley, respektíve zóny zostupu, má náskok štyroch bodov. Burnley hrá v nedeľu na pôde posledného Norwichu.

Cristiano Ronaldo v zápase proti Evertonu.
Cristiano Ronaldo v zápase proti Evertonu. (Autor: TASR/AP)

Chelsea zvíťazila na ihrisku Southamptonu 6:0 a napravila si tak chuť zo stredajšej prehry 1:3 s Realom Madrid v prvom zápase štvrťfinále Ligy majstrov.

Zverenci Thomasa Tuchela mali štvorgólový náskok po prvom dejstve, po prestávke pridali na svoje konto druhý gól Timo Werner a Mason Mount.

Domácu prehru utrpel aj Watford v základe so slovenským záložníkom Jurajom Kuckom. Ten podľahol Leedsu 0:3 a patrí mu predposledné miesto.

V birminghamskom Villa Parku sa pri výhre Tottenhamu 4:0 blysol hetrikom Son Heung-min. Okrem neho skóroval aj Švéd Dejan Kulusevski.

Boj o najlepšiu štvorku si skomplikoval Arsenal, ktorý prehral doma s Brightonom 1:2. Nestačil mu ani parádny gól Martina Ödegaarda.

Tabuľka Premier League

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Arsenalu nepomohol ani krásny gól, Chelsea si schuti zastrieľala