Marko Maroši.
Marko Maroši. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|9. jan 2022 o 18:18 (aktualizované 9. jan 2022 o 20:25)

Arsenal nečakane vypadol.

LIVERPOOL. Anglický futbalista Kaide Gordon je od nedele historicky najmladší strelec FC Liverpool v FA Cupe.

Sedemnásťročný stredopoliar prispel v zápase 3. kola gólom k víťazstvu 4:1 nad treťoligovým Shrewsbury Town, keď sa v 35. minúte postaral o vyrovnanie.

Prihrávku od Conora Bradleyho do šestnástky najprv napálil do obrancu, no následne loptu úspešne dorazil za slovenského brankára Marka Marošiho.

Klaide Gordon a Virgil van Dijk.
Klaide Gordon a Virgil van Dijk. (Autor: TASR/AP)

Celkovo je Gordon vo veku 17 rokov a 96 dní druhý najmladší strelec v histórii Liverpoolu, klubový rekord drží Ben Woodburn (17 rokov a 45 dní). Informáciu priniesla agentúra DPA.

Okrem Liverpoolu postúpili v nedeľu aj Tottenham, West Ham či Wolverhampton.

Naopak, koniec v súťaži to bol pre futbalistov londýnskeho Arsenalu. Tí padli na ihrisku druholigového Nottinghamu 0:1. Výhru zariadil domácim v 84. minúte Lewis Grabban.

Rekordný štrnásťnásobný víťaz FA Cupu stroskotal na rovnakom súperovi aj pred štyrmi rokmi. Vtedy mu v rovnakej fáze súťaže podľahol 2:4.

Výsledok je prekvapujúci aj vzhľadom na súčasnú formu Arsenalu. Tí z uplynulých šiestich zápasov vo všetkých súťažiach vyhrali päť a v anglickej Premier League im patrí štvrtá priečka.