Klub zo štvrtej ligy mal obrovskú radosť, hoci proti City prehral

Momentka zo zápasu Swindon Town - Manchester City.
Momentka zo zápasu Swindon Town - Manchester City. (Autor: TASR/AP)

Takmer 15-tisíc fanúšikov potešil Harry McKirdy.

FA Cup - 2. kolo

Swindon Town - Manchester City 1:4 (0:2)

Góly: 78. McKirdy - 14. Silva, 28. Jesus, 59. Gündoğan, 82. Palmer

LONDÝN. Futbalisti Manchestru City si zaistili postup do 3. kola FA Cupu. V najstaršej futbalovej súťaži sveta nedopustili žiadnu senzáciu a účastníka štvrtej najvyššej súťaže Swindon Town zdolali 4:1.

Hráčov úradujúceho anglického majstra viedol z lavičky Španiel Rodolfo Borrell, pretože hlavný tréner Pep Guardiola mal pozitívny test na koronavírus.

V prvom polčase sa dvakrát menilo skóre. Najskôr v 14. minúte skóroval Portugalčan Bernardo Silva v 28. minúte na neho nadviazal Gabriel Jesus.

Po zmene strán pridali hostia ďalšie dva góly a to ešte spomenutý brazílsky útočník nepremenil penaltu. Takmer 15-tisíc fanúšikov na County Ground malo obrovskú radosť v 78. minúte, keď po rýchlom brejku skóroval Harry McKirdy.

V úvodný deň roka 2022 strelil McKirdy štyri góly v zápase proti Northamptonu a teraz zaznamenal zrejme najcennejší zásah vo svojej kariére.

Domov»Futbal»Anglicko»FA Cup»Klub zo štvrtej ligy mal obrovskú radosť, hoci proti City prehral