Ralf Rangnick.
Ralf Rangnick. (Autor: TASR/AP)
TASR|6. dec 2021 o 09:52

LONDÝN. Nemecký futbalový tréner Ralf Rangnick má za sebou úspešnú premiéru na lavičke Manchestru United.

Jeho zverenci zdolali v nedeľu Crystal Palace 1:0 a v tabuľke anglickej Premier League sa s 24 bodmi posunuli na šieste miesto.

O triumfe "červených diablov" rozhodol v 77. minúte presnou strelou z hranice šestnástky Fred.

Rangnicka potešilo, že United si prvýkrát v tejto sezóne udržali na Old Trafford čisté konto, spokojný bol najmä s výkonom v prvom polčase.

"V úvodnom dejstve hralo moje mužstvo príkladne, skvele uplatňovalo pressing. K úplnej spokojnosti chýbal jeden či dva góly v súperovej sieti. Veľmi si cením, že sme neinkasovali. Naša defenzíva pracovala na jednotku," zdôraznil Rangnick, ktorý sa s vedením klubu dohodol na zmluve do konca sezóny.

"Určite ešte je čo zlepšovať. Musíme popracovať na tom, aby sme si čisté konto udržali častejšie a podávali stabilné výkony.

Som však milo prekvapený, že po jedinom spoločnom tréningu sa náš tím prezentoval v zápase v takomto svetle. Bolo to oveľa lepšie, ako som očakával. Je na čom stavať."

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Nový tréner Rangnick nečakal, že jeho United je na tom tak dobre