Piatok, 3. decembra, 2021Meniny má Oldrich

František Fodor: Zápasu sa nebojím. Môže prekvapiť, ale som pripravený

Slovenský zápasník František Fodor. (Zdroj: SvetMMA, Autor: Adrián Mečiar)
Adrián Mečiar|3. sep 2021 o 09:30

Fodor bude zápasiť na bratislavskom Oktagone 27.

BRATISLAVA. Vizitka Františka Fodora z posledných troch zápasov v klietke Oktagon MMA? Tri víťazstvá, zároveň tri ukončenia pred limitom.

Poslednú výhru a výstavné KO, ktoré od neho inkasoval Čech Fiala, promotéri odmenili bonusom za výkon večera. Tisíc eur navyše znamenalo príjemné starosti, ako bonus využiť. 

„To áno, ale zase nezarábame toľko, že by to nebolo kam dať. Poplatia sa bežné veci a trénujeme ďalej, veď to vidíte,“ hovorí Fodor o finančnej prémii.

Celý video rozhovor s Františkom Fodorom:

Zápasy mu konečne padajú

Fodor je už stálicou domácej scény. Profesionálne debutoval v roku 2014 a následne zvykol bojovať trikrát ročne.

Avšak v roku 2017 už zápasil len raz. To isté v rokoch 2018, 2019 a aj 2020. Teraz sa konečne situácia mení a v priebehu troch mesiacov nastúpi do druhého súboja.

Keď to máš v sebe, keď trénuješ celý život, tak sa stačí pripraviť fyzicky.


František Fodor

Veľkú vedu z toho však nerobí. „Nedefinujem to na nejaké zápasové tempo. Som toho názoru, že keď si pripravený a si v tréningovom tempe, je to jedno.

Určite je lepšie, keď si tam často, ale keď to máš v sebe, keď trénuješ celý život, tak sa stačí pripraviť fyzicky a myslím, že to ide.“

Sám veľmi dobre vie, o čom rozpráva. Predtým ho limitovali zdravotné problémy, ktoré mu poriadne sťažili prípravu.

Prerušenie akejsi smolnej šnúry kvôli tomu vníma inak. „Ani nie, že smolné a šťastné obdobie, bol to súhrn viacerých okolností. Bol som zranený, veľmi to nešlo. Vyliečil som sa a ide to lepšie, teraz tie zápasy padajú,“ uvádza.

Hrozba najmä v postoji

Fodorovým súperom bude po tretí raz v rade český zápasník. S predošlými dvomi si poradil, tretím v poradí bude Matouš Kohout.

Bývalý thajboxer by mal predstavovať výzvu hlavne v postoji, no Fodor sa nechce nechať prekvapiť.

Neviem, s akou taktitou do toho pôjde. Aj keď sa venuje MMA dlhší čas, je to viac-menej postojár a jeho kvality teda sú prevažne v postoji. Ale môže prekvapiť, preto som pripravený na každý aspekt boja.

Tiež si myslím, že by som ho mal v každom aspekte prevyšovať. Či by to bolo na zemi alebo v postoji, nebojím sa zápasu,“ tvrdí.

Súboj Fodora a Kohouta je súčasťou Oktagonu 27, pričom v sobotu 11. septembra práve tento duel uzavrie predzápasy.

Adrián Mečiar
Adrián Mečiar je súčasťou redakcie Svet MMA je od roku 2017. Zaujímajú ho inšpiratívne príbehy z prostredia bojových športov, stará sa o YouTube kanál, kde je autorom magazínu Týždeň V klietke. Okrem MMA sleduje najmä basketbal, ale aj ďalšie športy.

Súvisiace články