(0:1, 0:0, 1:0, 1:0)
Po predĺžení

MS v hokeji 2022: Francúzsko otočilo zápas proti Taliansku

Francúzsko - Taliansko, ONLINE prenos zo zápasu na MS v hokeji 2022.
Francúzsko - Taliansko, ONLINE prenos zo zápasu na MS v hokeji 2022. (Autor: Sportnet)
Sportnet|18. máj 2022 o 09:30 (aktualizované 18. máj 2022 o 18:35)

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z MS v hokeji 2022: Francúzsko vs. Taliansko.

ONLINE: Francúzsko - Taliansko, MS v hokeji 2022 LIVE

Majstrovstvá sveta Skupina A 2021/2022
18.05.2022 o 15:20
Francúzsko
2:1
62' minúta
Ukončený
Taliansko
Prehľad
Góly a asistencie: 59. Treille (Fleury, Auvitu), 62. Gallet (Fleury) – 15. Frigo. Rozhodca: Heikkinen (FIN), Ohlund (SWE) – Niittyla (FIN), Yletyinen (SWE).
Taiani boli 66 sekúnd od víťazstva nad Francúzskom, no Treille vyrovnal a poslal zápas do predĺženia. V ňom sa hralo len 64 sekúnd, pretože Gallet rozhodol o víťazstve Francúzov. To je odomňa na dnes všetko, majte ešte pekný záver dňa a večer nezabudnite fandiť našej repzentácii v zápase proti Švajčiarsku.
Koniec zápasu.
61:04
61:04
goalFrancúzsko dalo gól! Je rozhodnuté! Fleury vybojoval puk za bránou a poslal ho pred ňu, kde bol úplne voľný HUGO GALLET, ktorý rozhoduje zápas. Asistencia: Fleury.
60:15
Texier ihneď výborne strieľal, no Bernard ho vychytal.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Gól Francúzov tesne pred koncom zápasu posiela zápas do predĺženia.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
58:54
58:54
goalFrancúzsko dalo gól! V Helsinkách je vyrovnané. Nenápadná strela Francúzov, ktorá bola tečovana SACHOM TREILLOM končí v bránke Talianov. Asistencie: Fleury, Auvitu
58:00
Oddychový čas pre Francúzsko
56:46
Hráči v bielych dresoch bojujú ako o dušu, toto víťazstvo môže znamenať väčšiu istotu v rámci boja o záchranu.
55:46
Hra sa nám kúskuje, Francúzi zatiaľ aj s Buyssem v bráne.
54:46
Treille sa dobre predieral obranou Talianov, no tí ho napokon zastavili.
54:18
Francúzi aktívni, no Bernard s ďalším úspešným zákrokom.
54:00
Boudon dobre strieľal na Bernarda, škoda, že nepresne.
53:01
Taliani sú v útočnom pásme a nebezpečne hrozia, toto nie je ideálne pre Francúzov, práve tí by mali hrať s pukom v útoku.
51:31
Frigo bol tvrdo atakovaný na útočnej modrej, toto bol nádherný hit.
50:49
Ani Taliani sa však nedokázali počas presilovej hry presadiť v útoku a Francúzi tak živia stále šancu na body.
49:41
Vylúčenie v tíme Francúzsko:
Hugo Gallet – 2 min., hákovanie.
48:00
Francúzi sa zatiaľ počas záverečnej tretiny riadneho hracieho času ešte vpredu poriadne nepresadili a čas sa im s istotou kráti.
46:50
importantFrigo sa výborne obtáčal okolo brány, kde pred ňou čakal na dorážku Mantenuto, no ten sa k nej nedostal.
46:23
Francúzi už sú v plnom počte, Texier sa ihneď zapája do hry.
45:50
Zdá sa, že Taliani sa chystajú v tretej tretine brániť, tentoraz je z toho zakázané uvoľnenie pri presilovke.
44:44
Taliani dobre kombinovali, no prišli o pásmo.
44:16
Alexandre Texier – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
42:50
Spornberger bol tvrdo odstavený od puku, Taliani strácajú puk.
41:17
Bertrand vnikol do pásma iba za cenu ofsajdového verdiktu.
40:42
Strelu sme v tretej tretine zatiaľ nevideli, hrá sa zväčša v rohoch klziska.

Vyhraté vhadzovania 22:18
V druhej tretine sme gól nevideli. Ani jeden z tímov v nej neosĺnil, no Taliani stále vyhrávajú po góle z prvej tretiny. Hokejisti krajiny galského kohúta sa ale budú jednoznačne snažiť otočiť skóre v tretej tretine. Tá sa začne približne o 17:02.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:27
Francúzi teraz zvierajú svojho súpera a snažia sa o skórovanie do šatne.
38:57
importantRech bol pred bránou sám, keď dostal prihrávku od Boudona, no proti bol znova Bernard.
38:10
38:10
Záver druhej tretiny sa s istotou blíži. Francúzi sa nie a nie presadiť.
35:31
importantČo to teraz nedali Francúzi? Auvitu v úplnej tutovke ostal vychytaný Bernardom, teraz hralo s Talianmi aj šťastie.
34:25
Taliani sú príliš dlho mimo útočného pásma v presilovke a nedarí sa im prejsť dopredu.
33:26
Kevin Bozon – 2 min., hákovanie.
31:53
Perret sa predral talianskou obranou, no puk si hodil príliš ďaleko.
30:35
Francúzske trápenie pokračuje aj ďalej. Dnes to hráčom v modrých dresoch nejde vôbec podľa predstáv.
29:24
Francúzi si nerozumeli pri rozohrávke a je z toho zakázané uvoľnenie.
28:14
importantKostner narobil Francúzom obrovské problémy, keď výborne dorážal puk na viackrát.
26:58
Vylúčenie v tíme Taliansko:
Peter Spornberger – 2 min., podrazenie.
26:54
importantRech mohol vyrovnať, no ťažký puk si nestihol včas spracovať aby zakončoval do prázdnej brány.
25:31
importantMantinger teraz spálil obrovskú tutovku, stačilo len doťuknúť puk do brány, no to sa talianskému útočníkovi nepodarilo.
24:52
Kostner sa nedostal ku zakončeniu a Francúzi sa oslobodzujú.
24:17
Jeden z Talianov teraz výborne zakončoval na bližšiu žrďku, no Buysse drží svoj tím nad vodou.
23:14
Florian Chakiachvili – 2 min., podrazenie.
23:03
Ani jedno z mužstiev sa nevie presadiť zatiaľ vpredu, druhá tretina nás zatiaľ nebaví.
21:32
Hra je prerušená kvôli postaveniu mimo hry, úvod druhej tretiny sa nám kúskuje.
20:37
Francúzi začali aktívnejšie, no teraz sú už Taliani v útočnom pásme. Frigo zakončoval nebezpečne z dobre pozície.

Vyhraté vhadzovania 16:5
Po prvej tretiny zápasu medzi Francúzskom a Talianskom je skóre priaznivejšie pre druhý menovaný celok. Taliani vyhrávajú nad hokejistami z krajiny galského kohúta jednogólovým rozdielom, keď sa po obrovskej chybe obrancu Chakiachviliho presadil Luca Frigo. Pred ďalším priebehom zápasu je však stále ešte všetko otvorené. Prostredná tretina sa začne približne o 16:12.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:20
19:20
importantPetan bol teraz sám pred bránou, no vo vyloženej šanci zaváhal. Znova sa to celé zrodilo z chyby Francúzov vo vlastnom pásme.
18:52
Tim Bozon (FRA) nahadzoval puk z uhla pred Bernarda, no Francúzi nemohli dorážať, keďže pred bránkou boli výborne postavení talianskí obrancovia.
18:20
Francúzi síce prešli po inkasovanom góle na väčšie obrátky, no zatiaľ to je stále málo.
14:42
14:42
goalTaliansko dalo gól! Tak toto je obrovská chyba, o ktorú sa teraz postaral francúzsky obranca Chakiachvili, ktorý pri vyvážaní puku z obrany poľahky stratil puk, keď mu ho odobral LUCA FRIGO. Ten sa z následného samostatného nájazdu nemýlil a Taliani vedú 1:0 po góle z oslabenia.
14:13
Taliani sa ihneď po vyhratom buly oslobodzujú, avšak Texier ukázal svoju výbornú rýchlosť a vrátil Francúzom pásmo.
14:09
14:00
13:59
Talianov teraz pri prechode do útočného pásma zastavil ofsajdový verdikt.
13:16
Texier výborne prečítal prihrávku súpera na os a Taliani tak zatiaľ v tejto presilovke poriadne neohrozili Buysseho.
12:16
Ani Talianom zatiaľ prvá presilovka v zápase nevychádza podľa predstáv. Najväčší problem robí hráčom v bielych dresoch prechod stredným pásmom.
11:38
Dylan Fabre – 2 min., držanie.
10:40
Auvitu neudržal puk na hokejke a utiekol mu až za modrú čiaru, toto nie je podarená presilovka od Francúzov.
09:50
Črtalo sa prečíslenie Talianov počas ich oslabenia, no prihrávka jedného z nich bola veľmi nepresná a do útočného pásma sa vrátia Francúzi.
09:16
Gregorio Gios – 2 min., podrazenie.
08:12
Teraz zahrali výborne v útočnom pásme aj hokejisti z krajiny galského kohúta, Taliani sa oslobodzujú.
07:25
Po nahodenom puku Talianov na Buysseho je hra prerušená práve po zákroku lapačkou framcúzskeho gólmana.
06:36
Zakázané uvoľnenie Francúzov. Oba celky sa zatiaľ len oťukávajú, väčšiu šancu sme ešte nevideli.
04:59
importantHannoun (ITA) nabral rýchlosť v strednom pásme a nad ničím nerozmýšľal, vybral sa rovno pred Buysseho, ten však zasahovať nemusel, keďže sa výborne vrátil jeden z Francúzov.
04:18
Taliani zvierajú svojho súpera a sú aktuálne aktívnejším mužstvom na ľade.
03:45
Boudon (FRA) pálil z medikružia, avšak aj jeho strela končí len na zadnom mantineli.
02:31
Črtalo sa prečíslenie hráčov v modrých dresoch, teda Francúzov, no Claireaux sa celkom nezmyselne teraz vrátil s pukom dozadu.
01:20
Francúzi majú puk na hokejkách, teraz ich však výborne pri rozohrávke napádali Taliani.
00:43
Tim Bozon preveril strelou zápästím z pravého kruhu talianského gólmana Bernarda.
00:28
Talian Trivellato sa postaral o prvú strelu zápasu, no tá mu vôbec nevyšla a končí na ochrannej sieti.
00:05
Úvodné buly patrilo Francúzom, ktorí sa ihneď snažili o útočnú aktivitu, no ďaleká prihrávka dopredu bola nepresná.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
V helsinskej Ice Hall je všetko pripravené na úvodné buly, ktorého svedkami budeme už o niekoľko minút.
Úvodné zostavy:

Francúzsko: Buysse (Ylönen) – Gallet, Auvitu, Llorca, Chakiachvili, Crinon, Thiry, Bault – Fleury, Treille, T. Bozon – Bertrand, Claireaux, Perret – Texier, Boudon, Rech – Ritz, Fabre, K. Bozon.
Trenér: Philippe Bozon

Taliansko: Bernard (Fazio) – Trivellato, Di Perna, Miglioranzi, Pietroniro, Glira, Gios, Spornberger – Petan, Hannoun, Frigo – Sanna, D. Kostner, S. Kostner – Mantenuto, McNally, Frank – Deluca, Traversa, Mantinger.
Trenér: Greg Ireland

Rozhodca: Heikkinen (FIN), Ohlund (SWE) – Niittyla (FIN), Yletyinen (SWE).
PREVIEW PRED ZÁPASOM

V poradí šiesty hrací deň tohtoročného hokejového šampionátu prinesie v stredu popoludní zápas Francúzska proti Taliansku, súboj dvoch európskych krajín, v ktorých hokej v rámci popularity zaostáva za futbalom.

Francúzsko
Zverencom trénera Philippa Bozona patrí pred stretnutím v tabuľke A skupiny 5. miesto so ziskom 3 bodov. Hokejisti z krajiny galského kohúta v doterajšom priebehu turnaja nestačili na Slovensko a Nemecko, naopak si poradili s Kazachstanom.

Taliansko
Taliani sú pred týmto duelom v tabuľke predposlední, teda siedmy. Zatiaľ zverenci kanadského kormidelníka Grega Irelanda nestačili na Švajčiarsko, Kanadu a Dánsko.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:20.

Domov»MS v hokeji 2022»MS v hokeji 2022: Francúzsko otočilo zápas proti Taliansku