Samostatné nájazdy
0:1

MS v hokeji 2022: Švédi v derby zdolali domácich Fínov

Fínsko - Švédsko, ONLINE prenos zo zápasu na MS v hokeji 2022.
Fínsko - Švédsko, ONLINE prenos zo zápasu na MS v hokeji 2022. (Autor: Sportnet)
Sportnet|18. máj 2022 o 13:30 (aktualizované 18. máj 2022 o 22:52)

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z MS v hokeji 2022: Fínsko vs. Švédsko.

ONLINE: Fínsko - Švédsko, MS v hokeji 2022 (LIVE)

Majstrovstvá sveta Skupina B 2021/2022
18.05.2022 o 19:20
Fínsko
2:3
66' minúta
Ukončený
Švédsko
Prehľad
Góly a asistencie: 24. Lehtonen (Björninen, Anttila), 26. Vatanen (Lehtonen, Armia) – 12. Larsson (Peterson, Dahlin), 47. Kellman (Gustafsson, Ekman-Larsson), rozh. náj. Bemström.
Koniec zápasu.
65:00
65:00
goalV samostatných nájazdoch zvíťazil tím Švédsko.
Švédi nakoniec víťazia v tomto šlágri B skupiny, keď rozhodujúci nájazd premenil Emil Bemström. Švédi sa vďaka tomu ujímajú vedenia v skupine a Fíni sú o bod za nimi druhý.
64:40
Pred bránou teraz stál osamotený Granlund, ale prihrávka smerujúca na neho presná nebola.
64:22
importantTeemu Hartikainen využil minimum voľného priestoru na okamžitú strelu. Hogberg však ostal pozorný a puk prikryl.
64:02
Sakari Manninen sa pokúsil o zakončenie backhandom. Puk z jeho hokejky však priestor brány nenašiel.
63:15
Valtteri Filppula teraz nepresnou prihrávkou vyhnal z pásma Vatanena a kombinácia Fínov musí začínať odznova.
62:10
Na oboch stranách sa hráči príliš do útoku nehrnú a ofenzívne snahy často len jedného hráča sú poľahky zastavené.
60:30
Joel Kellman vyslal prudkú strelu švihom, no Sateri si s ňou poradil a puk vyrazil pred seba.
60:01
Začalo sa predĺženie.
V tretej tretine sme videli jeden gól na strane Švédov a o osude zápasu tak rozhodne predĺženie.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:55
Sateri teraz musel byť aj v závere pozorný, keď najprv vyrážal strelu Švédov a potom z dobrej pozície pálil Henrik Tömmernes. Táto delovka však k nemu už neprešla a bude sa tak predĺžovať.
58:45
Puk sa momentálne viac nachádza v obrannom pásme Fínov, ale Švédi si nevedia vypracovať nejakú jasnú šancu a o zápase pravdepodobne rozhodne predĺženie.
58:02
Fíni sa oslobodili za cenu zakázaného uvoľnenia a vhadzovať sa bude opäť pred ich brankárom.
57:18
57:18
importantErik Gustafsson prešiel stredným pásmom a od modrej čiary vyslal zaujímavú strelu švihom. Puk letiaci z jeho hokejky opečiatkoval iba tyč a stav tak stále ostáva nerozhodný.
55:45
Na ľadovej ploche sa teraz bojuje o každý centimeter a puk sa pohybuje najmä pri mantineloch.
54:10
importantTeraz sa dobrá kombinácia vydarila Fínom. Strelu švihom vyslal Mikael Granlund, no jeho pokus vychytal Marcus Högberg .
53:30
Hra 4 proti 4 príliš nesedí ani jednému z tímov a dlhšie sme nevideli žiadnu príležitosť.
52:27
Vylúčenie v tíme Fínsko:
Marko Anttila – 2 min., hrubosť.

Vylúčenie v tíme Švédsko:
Joel Kellman – 2 min., hrubosť.
51:44
Ani jednému z tímov sa v posledných minútach nedarí dostávať do šance a puk chodí z jednej strany na druhú.
49:20
Sakari Manninen sa ocitol pod veľkým tlakom, keď ho pred vlastnou bránou napádali až dvaja Švédi. Nakoniec to však pre Fínov dopadlo dobre a ku nešťastnému gólu nedošlo.
48:28
Jacob Peterson vystrelil, no jeho pokusu chýbala presnosť a Sateriho tak neprekvapila.
47:33
Fíni sa po inkasovanom góle mierne zobudili a Juho Lammikko celkom slušne vystrelil. Marcus Högberg však ostal pozorný a puk vyrazil.
46:38
46:38
goalŠvédsko dalo gól!
Po tvrdej strele od modrej čiary sa puk podarilo stečovať JOELOVI KELLMANOVI. Jeho teč totiž prekvapil Sateriho a Švédsko vďaka nemu vyrovnáva.
44:20
Švédi teraz držia väčšinu tretej tretiny puk na hokejkách, no finálna fáza ich akcií im príliš nevychádza a do väčších šancí sa nejak nedostávajú.
42:35
Švédi sa už chystali usadiť v útočnom pásme, ale prihrávka jedného z hráčov nebola presná a skončila až v obrannom pásme.
41:15
Atte Ohtamaa dostal prihrávku do voľného priestoru a zužitkoval to na strelu. Jeho pokus však efektne vychytal lapčkou Marcus Högberg .
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 21:03.
Fíni predviedli v druhej tretine skvelý obrat, keď dvoma rýchlymi gólmi strhli vedenie na svoju stranu. V priebehu dvoch minút sa presadili Lehtonen s Vatanenom a do tretieho dejstva tak pôjdu s jednogólovým náskokom domáci hokejisti.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:00
Švédi si dlhšiu dobu držali útočné pásmo, ale teraz kvôli chybe v rozhrávke o neho prišli.
38:15
Carl Klingberg vystrelil po prihrávke rýchlo z prvej, ale jeho pokus bol zrazený.
37:28
Joel Armia – 2 min., držanie.
36:37
Nastrelelný puk od modrej čiary dokázal Harri Säteri vcelku pohodlne chytiť do lapačky a hra je tak prerušená.
35:50
35:50
Prihrávku si v dobrej pozícii prebral Rasmus Dahlin, ale nakoniec jeho strelu zblokoval jeden z fínskych obrancov. Puk sa potom odrazil do stredného pásma.
34:08
importantPo strele Granlunda sa pred bránou Hogberga strhol zmätok, ale napriek viacerým pokusom o dorážku sa Fínom ďalší gól streliť nepodarilo.
33:13
Joel Kellman vyslal strelu z pomerne malej vzdialenosti od fínskej brány. Sateri si však s týmto pokusom dokázal poradiť.
31:50
importantSledovať sme mohli prečíslenia na oboch stranách, ale pokusy Granlunda a Bromeho mierili tesne vedľa.
31:10
Erik Gustafsson vystrelil príklepom hneď po buly. Sateri však zasahovať nemusel, keďže puk opečiatkoval mantinel.
30:50
Lehtonenovu rozohrávku vypichol Lang. Na strelu pre Švédov to však nevyšlo.
28:50
Mathias Bromé pálil z ľavého kruhu pre vhadzovanie, ale ani on priestor medzi troma tyčami netrafil.
28:05
Z väčšej vzdialenosti vystrelil Henrik Tömmernes, ale trafil iba mantinel.
26:39
Fíni sa teraz dostali z defenzívy len za cenu zakázaného uvoľnenia a vhadzovať sa opäť bude v tretine domácich.
25:39
25:39
goalFínsko dalo gól!
Lehtonen našiel pri bráne skvelo postaveného SAMIHO VATANENA, ktorý už len z bezprostrednej blízkosti puk dorazil do brány.
Asistencie: Mikko Lehtonen, Joel Armia
25:15
Fíni hrajú po vstrelení gólu o niečo sebavedomejšie a už viackrát vypichli Švédom puk. Ďalšia zaujímavá akcia sa im však zatiaľ nepodarila.
23:38
23:38
23:38
Z nenápadnej strely MIKKA LEHTONENA je nakoniec gól, keďže brankárovi Hogbergovi puk nešťastne vypadol a nakoniec skončil až v sieti.
Asistencie: Hannes Björninen, Marko Anttila
22:24
importantOskar Lang sa pekne uvoľnil a svojou strelou švihom trafil iba tyčku.
21:30
V úvode druhej tretiny je v rozohrávke oboch celkov viacero nepresností a úspešné kombinácie príliš nevidíme.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 20:12.
Po prvej tretine vedie Švédsko nad domácim Fínskom najtesnejším rozdielom 1:0. Jediný gól zápasu strelil Larsson, ale aj vďaka presilovkám boli v útoku aktívnejší Fíni.
Uvidíme, čo prinesie tretina číslo dva.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
18:55
Carl Klingberg sa natlačil s pukom pred bránu, ale Sateriho neprestrelil.
18:08
Granlud si už už chystal puk na strelu, ale napokon mu z čepele hokejky skĺzol a k zakončeniu nedošlo.
17:15
Fíni si držia väčšinu času presilovky pásmo, ale kvôli precíznej obrane Švédov si žiadnu väčšiu šancu zatiaľ nevypracovali.
16:18
Adam Larsson – 2 min., napadnutie.
16:12
Toni Rajala vystrelil príklepom z pravého kruhu pre vhadzovanie. Pukom však opečiatkoval iba plexisklo.
15:05
Fíni si teraz príliš nerozumeli a ich rozohrávka končí zakázaným uvoľnením.
14:46
14:46
Marko Anttila sa dostal do streleckej pozície po dobrej kombinácii svojich spoluhráčov. Jeho pokus sa ale podarilo Hogbergovi vyraziť.
12:20
Oskar Lang posielal prihrávku na jedného z nabiehajúcich spoluhráčov, ale ten potom v rýchlosti už pred bránou nezakončil.
11:38
11:38
ADAM LARSSON sa obtočil okolo brány a nenápadnou strelou potom prekvapil Sateriho. Puk sa odrazil od tyčky do siete a Švédi tak vedú
Asistencie: Jacob Peterson, Rasmus Dahlin
11:10
Nahodený puk od Friberga nakoniec po teči opustil hraciu plochu a vhadzovať sa bude pred fínskym brankárom.
09:47
Švédsko v plnom počte.
09:03
09:03
Jeden z Fínov teraz nadhodil puk pred bránu a obrana Švédska mala čo robiť. Nakoniec sa však ani jedna z dorážok za Hogberga nedostala a puk potom opustil útočné pásmo Fínska.
08:31
importantManninen našiel rýchlou prihrávkou Teemu Hartikainena. Ten potom z prvej vystrelil prudko švihom, ale Hogberg dobre zasiahol.
07:47
Mathias Bromé fauloval a Fíni si tak zahrajú prvú presilovku v zápase.
06:46
Joakim Nordström vystrelil švihom k vzdialenejšej tyčke. Jeho prudký pokus však skončil tesne vedľa brány.
05:56
Max Friberg sa obtočil okolo súperovej brány a napokon aj zakončil backhandom. Sateri však dokázal puk hokejkou vytesniť.
04:36
Lindholmova strela bola zrazená na ochrannú sieť a hra tak zostane pred fínskou bránou.
03:57
Fíni sa dopustii zakázaného uvoľnenia a vhadzovať sa tak bude pred ich bránou.
03:36
Mikael Granlund dostal peknú prihrávku a voľný priestor hneď využil na strelu. Puk však dokázal skrotiť brankár Hogberg.
01:50
01:50
Dlhšiu dobu sa Švédi zdržiavali v útočnom pásme, ale puk bol väčšinou len pri mantineli a ku strele nedošlo.
00:20
Z prvej príležitosti vystrelil na bránu Teemu Hartikainen. Jeho delovka však trafila iba betón Marcusa Högberga.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Fínsko: Säteri (Olkinuora) – Lehtonen, Hietanen, Ohtamaa, Seppälä, Friman, Vatanen, Pokka – Granlund (A), Hartikainen, Manninen – Armia, Rajala, Filppula (C) – Sallinen, Pesonen, Lammikko – Anttila (A), Innala, Björninen.

Švédsko: Hellberg (Högberg) – Larsson (A), Dahlin, Ekman-Larsson (C), Gustafsson, Tömmernes, Lindholm, Pudas – Nordström (A), Bemström, Friberg – Kellman, Asplund, Bengtsson – Klingberg, Bromé, Lang – Aman, Grundström, Peterson.
Všetkým hokejovým fanúšikom prajem pekný večer a vítam Vás pri našom online prenose z Majstrovstiev sveta. V skupine B na seba narazia Švédsko a Fínsko.

Švédsko
Švédi sa zatiaľ počínajú na týchto majstrovstvách bez zaváhania a po troch zápasoch majú na konte deväť bodov, Okrem výhier proti Rakúsku a Veľkej Británii zvíťazili aj proti Česku a o prvenstve v tejto skupine by sa mohlo rozhodnúť práve v tomto zápase.

Fínsko
Domáci tím zažíva taktiež bezchybné pôsobenie na tomto šampionáte. Po presvedčivých výhrach s Nórskom a USA zdolali tesným rozdielom aj Lotyšov a majú tak tiež plný počet bodov. Fíni sú známi najmä svojou dobrou obrannou, keďže zatiaľ dostali len 2 góly a určite budú z tejto výhody ťažiť aj dnes.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:20.

Tabuľka skupiny B

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Domov»MS v hokeji 2022»MS v hokeji 2022: Švédi v derby zdolali domácich Fínov