Kazachstan na MS v hokeji 2024
Kazachstan

Radosť hráčov Kazachstanu v zápase Francúzsko - Kazachstan na MS v hokeji 2024.
Fotogaléria (20)
Radosť hráčov Kazachstanu v zápase Francúzsko - Kazachstan na MS v hokeji 2024. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|11. máj 2024 o 14:35 (aktualizované 11. máj 2024 o 15:15)

Hokejisti Kazachstanu dnes zdolali Francúzsko na MS v hokeji 2024, pozrite si priebeh a konečný výsledok.

MS v hokeji 2024 - skupina B

Francúzsko - Kazachstan 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)

Góly: 2. Cantagallo (Boudon, Rech) – 4. Starčenko (Rymarev), 8. Muchametov (Orechov, Savickij), 38. Savickij

Rozhodovali: Campbell (Kan.), Tscherrig (Švajč.) - Špůr (ČR), Zunde (Lot.)

Vylúčení: 1:2, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1

Diváci: 9109

Francúzsko: Ylönen - Gallet, Auvitu, Llorca, Chakiachvili, Crinon, Cantagallo, Thiry - Simonsen, Da Costa, Perret – Claireaux, Bellemare, T. Bozon – Bertrand, Boudon, Rech – Treille, Ritz, K. Bozon.

Kazachstan: Šutov - Metalnikov, Breus, Orechov, Danijar, Dichanbek, Beketajev, Koroľov, Gaitamirov - Rymarev, Šestakov, Starčenko – Michajlis, Omirbekov, Savickij – Muratov, Muchametov, Paňukov – Rachmanov, Bojko, Asetov

OSTRAVA. Hokejisti Kazachstanu zvíťazili v úvodnom zápase MS v hokeji 2024 s hráčmi Francúzska 3:1.

Do tabuľky skupiny B si tak pripísali prvé tri body. Hráči Kazachstanu nastúpia na druhý zápas v nedeľu o 12.20 h proti Slovákom, ktorí prehrali vo svojom prvom vystúpení s Nemeckom 4:6.

Francúzi sa stretnú v rovnaký deň o 16.20 h s Lotyšskom.

Tabuľka skupiny B na MS v hokeji 2024

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Priebeh zápasu Francúzsko - Kazachstan na MS v hokeji 2024

Fotogaléria zo zápasu Francúzsko - Kazachstan na MS v hokeji 2024 (skupina B)

I. tretina:

Francúzi mali skvelý úvod, súpera zatlačili do defenzívy a po prihrávke Boudona otvoril skóre duelu Cantagallo po 120 sekundách.

O ďalšie dve minúty vyrovnal Starčenko, keď nachytal brankára Ylönena strelou z ostrého uhla.

Kazachov potom poslal do vedenia Muchametov, keď využil presilovú hru. Kazachovia boli v prvej tretine lepší a najmä nebezpečnejší.

II. tretina:

V druhej padol jeden gól a opäť do siete Ylönena. Savickij v 37. minúte obišiel pri vlastnom oslabení jeho bránku a zasunul puk do siete.

Francúzi mali predtým niekoľko šancí dostať sa do zápasu, ale Kazachstan podržal niekoľkými dobrými zákrokmi brankár Šutov.

III. tretina:

V tretej tretine si už Kazachovia držali náskok aj vďaka pevnej defenzíve, hoci Francúzi mali nejaké šance.

Zápas však nezdramatizovali ani v záverečnej power play.

Hlasy po zápase

Andrej Šutov, brankár Kazachtanu: "Som veľmi rád, že sme zvíťazili v prvom zápase na turnaji. Bolo veľmi dôležité takto zvládnuť štart MS a tento duel. Ale prekvapili ma svetlá v hale. Ťažko som si na to zvykal, je to niečo iné, ako poznám. Nebolo to dobré, bol to pre mňa taký nekomfortný pocit počas celého zápasu."

Kevin Bozon, útočník Francúzska: "Súper dal tri góly spoza bránky, takže mal aj šťastie. Ale šance si vytvoril a preto vyhral zaslúžene. Pre nás to bol dôležitý zápas v boji o udržanie sa, takže teraz budeme musieť prekvapiť nejakého súpera, najmä Poľsko. Ale musíme si počínať oveľa lepšie ako dnes."

Domov»MS v hokeji 2024»Generálka na Slovensko im vyšla skvelo. Kazachovia podčiarkli výhru gólom v oslabení