Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Slávny futbalista má za sebou vojenský výcvik. Pozrite si, ako prebiehal

Son Heung-min. (Autor: SITA/AP)
Igor Dopirák, SITA|8. máj 2020 o 13:00

Tvrdia, že úľavy nemal žiadne.

SOUL. Juhokórejský futbalový útočník Son Heung-min z anglického klubu Tottenham Hotspur už má za sebou trojtýždňovú základnú vojenskú službu.

Za svoje strelecké schopnosti aj celkovú obratnosť bol ocenený na záverečnom ceremoniáli v námornom výcvikovom tábore na ostrove Dže-džu.

Napriek zákazu vstupu verejnosti na túto slávnosť v dôsledku opatrení v boji s koronavírusom, aspoň zdiaľky ju sledovali desiatky fanúšikov 27-ročného svetoznámeho krídelníka.

Ako Son Heung-min absolvoval vojenský výcvik: fotogaléria

8.5.2020

"Son bol jeden z piatich najúspešnejších praktikantov najmä čo sa týka presnosti streľby. Ak by si niekto myslel, že z titulu svojho mena mal nejaké úľavy, nie je to pravda.

Všetky kurzy sa posudzovali dostatočne prísne a spravodlivo a jeho dôstojníci tvrdia, že futbalista ich absolvoval férovo," zdôraznil nemenovaný dôstojník námorného zboru Kórejskej republiky pre agentúru Jonhap.

Son Heung-min si oblieka dres Tottenhamu od roku 2015 a v 151 zápasoch v londýnskom klube nastrieľal 51 gólov. V roku 2018 bol členom víťazného tímu Kórejskej republiky na Ázijských hrách.

Jeho návrat do Anglicka sa očakáva koncom tohto mesiaca.

Prerušená Premier League by sa podľa predbežných informácií mohla opäť rozbehnúť 8. júna bez účasti divákov na zápasoch. Tottenhamu aktuálne patrí v tabuľke ôsma priečka, Son má na konte v tejto sezóne zatiaľ deväť gólov.

Súvisiace články