Utorok, 13. apríla, 2021Dnes je Deň nespravodlivo stíhaných, Meniny má Aleš
Kajsa Vickhoffová Lieová a Rosina Schneebergerová v nemocnici v Innsbrucku. (Autor: instagram)
Michal Šášky|2. mar 2021 o 09:15

Lieová a Schneebergerová majú za sebou úspešné operácie.

INNSBRUCK, BRATISLAVA. Ich jazdy v nedeľňajšom super-G mnohí ani nedopozerali. Hororové pády a následné bolestivé výkriky oboch lyžiarok naháňali strach.

Kajsa Vickhoffová Lieová a Rosina Schneebergerová išli v talianskom stredisku Val di Fassa v tejto sezóne naposledy. Obe boli po zraneniach dolných končatín prevezené vrtuľníkom do nemocnice v rakúskom Innsbrucku.

Dvadsaťdvaročná Nórka Lieová absolvovala operáciu zlomenej ľavej nohy, o päť rokov staršej Schneebergerovej diagnostikovali zlomeninu pravej holennej a lýtkovej kosti.

Obe lyžiarky majú nedeľňajšie operácie úspešne za sebou a teraz zdieľajú spoločnú izbu v nemocnici. Posielajú úsmevy prostredníctvom sociálnych sietí a ďakujú za podporu fanúšikom.

"Všetkým vám ďakujem za milé správy," napísala Vickhoffová Lieová na Instagram, kde ukázala, že sa jej vrátila aj chuť do jedla.

Spoločnú fotografiu zdieľala aj Schneebergerová, ktorú potešila aj kytica kvetov. "Snažíme sa spolu s Kajsou zostať pozitívne naladené," napísala Rakúšanka.

Obom lyžiarkam popriali veľa síl aj ich súperky, komentáre pod oboma príspevkami zanechala aj Mikaela Shiffrinová.

Michal Šášky zbieral novinárske skúsenosti na oficiálnom portáli slovenského ligového futbalu, viac ako tri roky bol redaktorom špecializovaných portálov Profutbal.sk a Hokej.sk.

Súvisiace články