Emotívna Tour - slzy Pinota, rekordný Sagan, šialená 19. etapa

Peter Sagan získal rekordný siedmy zelený dres. (Autor: PROFIMEDIA)
Stanislava Ivánková, TASR|29. júl 2019 o 18:58

Pozrite si tohtoročnú Tour na fotografiách.

PARÍŽ. V poradí 106. edíciu Tour de France označili viacerí cyklistickí experti za jeden z najvzrušujúcejších a najnevyspytateľnejších ročníkov v histórii slávneho etapového podujatia.

Prispeli k tomu nielen rekordný zisk siedmeho zeleného
dresu Slováka Petra Sagana za víťazstvo v bodovacej súťaži a prvé juhoamerické prvenstvo v prestížnych pretekoch v podaní Egana Bernala, ale aj ďalšie pútavé momenty, ktoré sa vyskytli počas trojtýždňového 3480 km dlhého dobrodružstva.

Tour de France 2019: fotogaléria

29.7.2019

Sagan bez väčších problémov obhájil zelený dres a potvrdil, že v bodovacej súťaži nemá v súčasnosti konkurenciu.

V nedeľu si v Paríži obliekol už svoj siedmy a osamostatnil sa na čele historického poradia, keď o jeden triumf predstihol legendárneho Nemca Erika Zabela. Trojnásobný majster sveta k tomu pridal aj jedno etapové víťazstvo a po 106. ročníku ich má na konte dvanásť.

Celkovým víťazom TdF 2019 sa stal Kolumbijčan Egan Bernal zo stajne Ineos, ktorý na tróne nahradil svojho tímového kolegu a obhajcu trofeje Gerainta Thomasa, Brit skončil druhý.

Postaral sa o historicky prvý triumf juhoamerického jazdca na TdF a stal sa tretím najmladším cyklistom, ktorý vyhral najprestížnejšie etapové preteky sveta: "Je to neskutočné. Asi budem potrebovať niekoľko dní,
aby som si uvedomil, čo sa stalo."

Pozrite si fotografie, ktoré zachytávajú tie najdôležitejšie momenty Tour de France 2019.

Súvisiace články