Trnava si zabezpečila tretie miesto, Žilinčan kopol penaltu ako Panenka

Matúš Rusnák (vľavo) a Bamidele Yusuf v zápase Spartak Trnava - MŠK Žilina.
Matúš Rusnák (vľavo) a Bamidele Yusuf v zápase Spartak Trnava - MŠK Žilina. (Autor: TASR)
TASR|16. máj 2021 o 20:38 (aktualizované 16. máj 2021 o 21:34)

Do zápasu vstúpil aj videorozhodca.

Fortuna liga - skupina o titul - 9. kolo

Spartak Trnava - Žilina 1:1 (1:0)

Góly: 44. Bamidele Yusuf - 78. Kurminovski (z 11m)

Rozhodovali: Kružliak - Pozor, Ferenc, bez divákov

Zostavy a podrobné štatistiky nájdete na tomto odkaze >>>

TRNAVA. Futbalisti Spartaka Trnava remizovali v nedeľňajšom zápase 9. kola nadstavbovej časti futbalovej Fortuna ligy v skupine o titul s MŠK Žilina 1:1.

Trnava obsadí tretiu priečku a v novej sezóne si zahrá v pohárovej Európe. Žilina skončí na štvrtom mieste.

Žilina bola v úvode kombinačnejšie lepšia, držala loptu na svojich kopačkách, domácim kontry nevychádzali, zároveň však dlho súpera nepúšťali do šancí.

Trnava si na svoj gólový moment počkala do záveru prvého polčasu. V 44. minúte Koštrna centrom našiel na päťke Bamideleho a ten hlavičkou otvoril skóre.

V druhom polčase sa hra vyrovnala a pribudlo zaujímavých momentov pred oboma bránkami. Lepšie začali hostia, lenže výraznejšie brankára Trnavy neohrozili.

V 77. minúte však vstúpil do hry videorozhodca, keď stret Griča s Jamborom posúdil hlavný rozhodca Kružliak po vzhliadnutí videozáznamu ako penaltový.

Pokutový kop si postavil Kurminovski a panenkovským spôsobom vyrovnal na 1:1. Žilina sa snažila strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale už sa jej to nepodarilo.

Na skóre sa už nič nezmenilo, Trnavčania si výsledkom 1:1 zabezpečili tretiu priečku a v novej sezóne účasť v pohárovej Európe.

Hlasy po zápase

Michal Gašparík, tréner Trnavy: "Očakávali sme veľmi ťažký zápas, že Žilina nám nič nedaruje. Ich hráči sú veľmi šikovní, dnes to znova potvrdili. Veľmi nám pomohol prvý gól, potom sme sa snažili výsledok kontrolovať a ubrániť. Za stavu 1:1 to boli pre nás veľmi ťažké chvíle, Žilina stavila všetko na ofenzívu. Chalani nechali na ihrisku všetko, za jar sme si to tretie miesto zaslúžili. K tomu dnes pasovala spravodlivá remíza."

Pavol Staňo, tréner Žiliny: "Prišli sme do Trnavy s tým, že urobíme všetko, aby sme tu vyhrali. Nepodarilo sa nám to, gratulujem Trnave k tretiemu miestu, za jar si to zaslúžila. V rámci možností sme urobili všetko, aby sme zápas v poslednej fáze zdramatizovali, málo chýbalo, aby sme tu prekvapili."