Pondelok, 27. septembra, 2021Meniny má Cyprián

Žofčák odohral jubilejný zápas, na rekord Pečovského nemyslí

Igor Žofčák. (Autor: TASR)
SITA|12. sep 2021 o 14:13

Hral aj za Ružomberok a Slovan.

BRATISLAVA. Iba štyria hráči pred ním absolvovali 400 zápasov v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži. Takýto míľnik dosiahli menovite: Viktor Pečovský, Martin Poljovka, Miroslav Barčík a Tomáš Ďubek.

V sobotu sa k ním pridal michalovský kapitán Igor Žofčák. Tridsaťosemročnému Zemplínčanovi však oslavy pokazila prehra s Trnavou 1:2. 

Žofčák sa futbalovému remeslu vo svojom rodisku venuje popri zamestnaní. Čo pre neho znamená dosiahnutie uvedenej méty?

"Hrdosť. Je to aj o disciplíne. Som však najmä hrdý sám na seba a na svoje okolie. Bez ľudí navôkol, bez rodiny by som to nedokázal. Som rád, že som Žofčák," poznamenal na oficiálnom webe súťaže.

Futbalovo vyrastal práve v Michalovciach, v najvyššej domácej súťaži hral aj za MFK Ružomberok a Slovan Bratislava.

Spomedzi spomenutej pätice, ktorá už na Slovensku odohrala v najvyššej súťaži aspoň 400 duelov, je okrem Žofčáka stále aktívnym futbalistom vo Fortuna lige aj Tomáš Ďubek, ten pôsobí v Zlatých Moravciach.

Michalovská opora však odmieta, že sa s ním bude naťahovať o to, kto Pečovského domáci rekord prekoná.

"Ja už s nikým nepretekám, jedinou prekážkou som si ja sám. Keby som trénoval každý deň, nedobehne a ani nepredbehne ma nikto. Vstávam ráno o piatej, 30 sekúnd sa potrápim, to je tá prekážka, no a potom idem na to!“ poznamenal.

Web fortunaliga.sk tiež priniesol aj zaujímavú odpoveď Žofčáka na otázku, aký je jeho ďalší míľnik. "Osprchovať sa a užiť si dnešný večer," vyhlásil s úsmevom.

Súvisiace články