Hrozba konkurzu? Futbalová Senica sa pripravuje na dve možnosti

Hráči FK Senica.
Hráči FK Senica. (Zdroj: TASR, Autor: TASR)
TASR|22. júl 2021 o 16:02

Slovenský klub má naďalej hrozbu trestu od FIFA.

SENICA. Vedenie futbalového klubu FK Senica sa pred úvodným kolom novej fortunaligovej sezóny pripravuje na dve možnosti.

Okrem predpokladanej základnej zostavy musia v klube počítať aj s tým, že im nebude umožnené dotiahnuť prestupy hráčov, s ktorými už majú podpísané zmluvy.

Informoval o tom na tlačovej konferencii pred štartom nového ročníka majiteľ klubu Oldřich Duda.

V prípade núdze prídu dorastenci

Ak by prišlo k tomuto variantu, za mužstvo by nastúpili aj hráči z dorasteneckej kategórie.

"Je to však málo pravdepodobná možnosť, keďže my máme všetky finančné povinnosti splnené a čakáme len na potvrdenie z UEFA," uviedol na tlačovej konferencii Duda.

"Od poslednej tlačovej konferencii v minulom roku som mal predsavzatie, aby sme stabilizovali klub po bývalých majiteľoch. Už vtedy som hovoril, že to nebude jednoduché. Podľa nášho názoru sa stabilizácia podarila, keďže viac ako 90 percent vecí sa dalo do poriadku,“ dodal.

Ako dodal, medializované informácie o dlhoch klubu sa nezakladajú na pravde.

"Aj preto sme na to nereagovali. My rešpektujeme vyššie orgány, ktoré rozhodnú o tom, či musíme niečo zaplatiť alebo nie. Ak niekto neodrobí prácu, na ktorú bol zamestnaný, nemá nárok na odmenu," uviedol majiteľ klubu.

Piroska sa ešte neuzdravil

"Príprava sa uskutočnila podľa plánu. Odohrali sme zápasy, ktoré nám ukázali, že sme ešte len na začiatku cesty. Bolo tu mnoho hráčov na skúške, niektorí uspeli a zostali, iní nie. Až súťažné stretnutia ukážu, ako na tom reálne sme.

Pozitívnou informáciou je fakt, že sa nikto v rámci prípravy vážnejšie nezranil. Som presvedčený, že máme mužstvo, aby sme odohrali dôstojnú úlohu vo Fortuna lige," informoval tréner Pavel Šustr.

V úvode sezóny sa mužstvo bude musieť zaobísť bez svojho kapitána Juraja Pirosku.

"Verím, že to zvládnu aj bezo mňa. Trápi ma zranenie z uplynulej sezóny, ktoré sa naťahuje a zatiaľ neviem odhadnúť dĺžku absencie. S mužstvom som v pravidelnom kontakte a na hráčoch je vidieť snahu a chuť," uviedol Piroska.

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Slovensko»Hrozba konkurzu? Futbalová Senica sa pripravuje na dve možnosti