Lando Norris

McLaren

+ 0,529 s

BAKU. Na Veľkej cene Azerbajdžanu F1 odštartuje z pole position Charles Leclerc. Monacký jazdec v službách Ferrari zajazdil v sobotňajšej kvalifikácii najlepší čas - 1:41,218 min.

Druhé miesto obsadil na mestskom okruhu v Baku úradujúci majster sveta Lewis Hamilton na Mercedese. Tretia priečka patrí lídrovi seriálu Maxovi Verstappenovi na Red Bulle.

Ferrari má za sebou výrazne lepšiu kvalifikáciu než Mercedes. Leclercov kolega Carlos Sainz vyštartuje z 5. miesta, pričom Valtterimu Bottasovi kvalifikácia nevyšla a skončil v nej až desiaty.

Leclerc vyhral kvalifikáciu druhý raz po sebe, keď bol najrýchlejší aj v Monaku. Domáce preteky však nedokončil a z výhry sa v nich tešil Verstappen.

Na trati v Azerbajdžane nadviazal na prvý tréning, v ktorom skončil druhý len tesne za Holanďanom.

V ďalších dvoch skúškach bol Monačan štvrtý. V kvalifikácii však zdolal všetkých súperov a bude si chcieť napraviť chuť z posledných pretekov.

Doteraz vyhral v seriáli formula 1 dve preteky, keď sa v roku 2019 tešil za sebou v Belgicku a Taliansku.

Domov»Ďalšie športy»Motorizmus»Je Ferrari späť? Leclerc vyhral už druhú kvalifikáciu za sebou