Slovenskí florbalisti vyhrávali o dva góly, nakoniec však vysoko prehrali

Fotka z MSJ vo florbale 2023. (Autor: Facebook Slovenský zväz florbalu (SZFB))

Na turnaji zabojujú o konečné 5. miesto proti Lotyšsku.

MS juniorov 2023 - skupina B

Švajčiarsko - Slovensko 9:2 (1:2, 6:0, 2:0)

Góly Slovenska: Korček, Lauko

FREDERIKSHAVN. Slovenskí florbaloví reprezentanti do 19 rokov prehrali vo svojom treťom zápase na MS juniorov v dánskom Frederikshavne so Švajčiarskom vysoko 2:9.

V B-skupine obsadili tretie miesto vďaka lepšiemu skóre v porovnaní s Nemeckom. Zabojujú tak o konečnú 5. priečku proti Lotyšsku.

Slováci viedli po 17 minútach nad Švajčiarmi 2:0 zásluhou Michala Korčeka a Martina Lauka.

Pred prvou prestávkou však dostali gól do šatne a po prostrednom dejstve už prehrávali o päť gólov.

Švajčiari nedopustili drámu a triumf si poistili ďalšími dvoma presnými zásahmi.

Nemeckí florbalisti podľahli Švédsku 1:13 a na diaľku tak prehrali súboj o skóre a účasť v dueli o 5. miesto. Slováci oň zabojujú proti Lotyšsku v sobotu o 10.00 h.

Domov»Halové športy»Florbal»Slovenskí florbalisti vyhrávali o dva góly, nakoniec však vysoko prehrali