Slovenskí florbalisti suverénne zdolali aj Nemecko a postúpili na MS

Florbalisti Slovenska. (Autor: Facebook Slovenský zväz florbalu (SZFB))
TASR|26. máj 2022 o 17:54 (aktualizované 26. máj 2022 o 19:01)

Triumf Slovenska režírovala dvojica Michal Dudovič a Ladislav Gál.

Európska kvalifikácia MS vo florbale 2022 - F-skupina

Slovensko - Nemecko 8:2 (3:0, 4:1, 1:1)

Góly: 10. Gál (Dudovič), 12. Kvasnica (Kelemen), 14. Cvacho (Kozák), 16. Dudovič (Gál), 20. Hatala (Gajdoš), 24. Gál (Dudovič), 26. Gašparík (Dudovič), 37. Dudovič (Gál) - 22. Hofferbert, 43. Bothe (z tr. strieľania)

Rozhodovali: Faso, Edin (obaja USA), vylúčení: 1:1, presilovky a oslabenia: 0:0, 71 divákov

Zostava SR: Kohút - Miške, Pažák, Kozák, Mirt, Virga, Hatala - Dudovič, Gašparík, Gál - Ujhelyi, Grlický, Cvacho - Kelemen, Gajdoš, Kvasnica

CELANO. Slovenskí florbalisti sa kvalifikovali na tohtoročné majstrovstvá sveta vo Švajčiarsku (5.-13. novembra).

Vo štvrtok uspeli aj vo svojom treťom zápase na turnaji v talianskom Celane, keď rozdrvili Nemecko 8:2 a zabezpečili si postup ako suverénni víťazi F-skupiny európskej kvalifikácie.

Triumf Slovenska režírovala dvojica Michal Dudovič a Ladislav Gál, Dudovič sa na výhre podieľal dvoma gólmi a tromi asistenciami, Gál mal bilanciu 2+2.

Zverenci trénera Radomíra Mrázka môžu nastúpiť na piatkový duel o prvenstvo na turnaji proti víťazovi E-skupiny už bez stresu, s istotou miestenky na MS.

Okrem oboch víťazov skupín sa na novembrový šampionát v Zürichu a Winterthure prebojuje aj úspešný zo stretnutia o tretiu priečku.

Hlasy po zápase

Radomír Mrázek, tréner SR: "Máme veľkú radosť, že sme veľmi náročný súboj proti Nemcom zvládli a že sme si zabezpečili postup na MS. Bolo tu veľké dusno, čiže nám to bralo aj veľké množstvo fyzických síl. Chlapcov však za predvedený výkon musím pochváliť. Išlo nám predovšetkým o postup a náš cieľ sme splnili."

Ladislav Gál, útočník SR, v zápase 2+2: "Aj keď sme proti Nemcom neodohrali úplne najlepší zápas, si myslím, že sme ho zvládli na dobrej úrovni. No stále máme čo zlepšovať. Tešíme sa na zajtrajší duel proti Česku."

Nachádzate sa tu: