Slovákov dojal k slzám príhovor kapitána po MS. Dudovič: Cítim sklamanie

Michal Dudovič (s číslom 4) strelil na MS proti Estónsku gól, ktorým zabezpečil pre Slovensko historické siedme miesto. (Autor: IFF)
Patrik Fotta|13. dec 2021 o 21:14

Rozhovor s reprezentantom vo florbale Michalom Dudovičom.

Na nedávnych MS florbalistov vo Fínsku bol, už tradične, jedným z hlavných lídrov slovenskej reprezentácie. Aj vďaka jeho výkonom dosiahli Slováci historicky najlepšie umiestenie na svetovom šampionáte. Po víťazstve 8:7 v predĺžení nad Estónskom si vybojovali siedme miesto.

Rozhodujúci gól dal rodák z Košíc a najlepší florbalista Slovenska posledných dvoch rokov MICHAL DUDOVIČ. Odchovanec ATU Košice, ktorý je hráčom švajčiarskeho klubu SV Wiler Ersigen, odohral takmer celý šampionát so zranením.

Kde sme vás aktuálne zastihli?

Cestujem vlakom do Košíc. V klube mi vyšli v ústrety a dohodli sme sa, že po MS si vezmem tri dni voľna, aby som mohol prísť domov. Do Švajčiarska sa opäť presuniem v stredu.

Ako vnímate siedme miesto, ktoré sa vám podarilo s reprezentáciou vybojovať na MS vo Fínsku?

Sú to zmiešané pocity. Chceli sme obstáť lepšie. Náš cieľ bol zahrať si o piate miesto. Lotyši však boli nad naše sily. Cítim teda mierne sklamanie. Celkovo však môžeme byť spokojní s tým, že sme sa dostali do najlepšej osmičky. Siedme miesto je fajn.

Ako zvládli Fíni organizáciu šampionátu?

Naše zápasy sme hrali v tréningovej hale, kde to nevyzeralo vôbec dobre. Ani podmienky neboli na top úrovni, ako sme zvyknutí z iných šampionátov.

V čom bol problém?

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: