Slovenskí florbalisti prehrávali s Nórmi už 0:3, zápas napokon otočili

Na snímke slovenská reprezentácia vo florbale.
Na snímke slovenská reprezentácia vo florbale. (Autor: IFF)
TASR|30. sep 2022 o 12:20 (aktualizované 30. sep 2022 o 18:55)

Lotyšom podľahli o tri góly.

WEISSENFELS. Slovenskí florbalisti uspeli v druhom piatkovom vystúpení na turnaji 6 Nations Challenge v nemeckom Weissenfelse. Po úvodnej prehre s Lotyšskom 1:4 zdolali Nórsko 5:4.

Slováci proti Lotyšom vyhrali prvú tretinu 1:0, no v ďalších dejstvách už skóroval iba ich súper.

O jediný presný zásah sa postaral v 7. minúte Matúš Gajdoš.

Duel s Nórskom sa pre Slovákov nezačal dobre, keďže v 19. minúte prehrávali už 0:3, no v 25. minúte využil Ronald Gašparík presilovku a naštartoval obrat.

Slovensko do konca druhej časti vyrovnalo na 3:3 a v tretej tretine otočilo po góloch Michala Dudoviča a Petra Nehilu.

Turnaj slúži ako príprava pred MS, ktoré sú vo Švajčiarsku na programe od 5. do 13. novembra.

6 Nations Floorball Challenge

Slovensko – Lotyšsko 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)

Gól SR: 7. Nemec

Slovensko - Nórsko 5:4 (0:2, 3:1, 2:1)

Góly SR: Gašparík, Kvasnica, Gál, Dudovič, Nehila

Domov»Halové športy»Florbal»Slovenskí florbalisti prehrávali s Nórmi už 0:3, zápas napokon otočili