Michal Dudovič.
Michal Dudovič. (Autor: TASR)
TASR|1. okt 2022 o 10:45 (aktualizované 1. okt 2022 o 19:28)

V tretej tretine otočili skóre.

WEISSENFELS. Slovenskí florbalisti uspeli aj v druhom sobotnom vystúpení na turnaji 6 Nations Challenge v nemeckom Weissenfelse.

Po úvodnom víťazstve 4:2 s Dánskom zdolali aj domáce Nemecko 8:2.

Slováci o triumfe s Dánskom rozhodli v tretej tretine, ktorú vyhrali 3:0. Na obrat potrebovali štyri minúty a 17 sekúnd.

Autorom dvoch gólov bol Michal Dudovič, víťazný gól si pripísal na konto Šimon Hatala a skóre stretnutia uzavrel v 40. minúte Ladislav Mirt.

Duel s Nemeckom sa pre Slovákov začal dobre, keďže už v 11. minúte viedli 2:0. Postupne svoj náskok zvyšovali a súpera zdolali vysoko 8:2.

Turnaj slúži ako príprava pred MS, ktoré sú vo Švajčiarsku na programe 5. až 13. novembra.

Turnaj 6 Nations Floorball Challenge - Weissenfels (Nemecko):

Slovensko - Dánsko 4:2 (1:0, 0:2, 3:0)

Góly Slovenska: Dudovič 2, Hatala, Mirt

Slovensko - Nemecko 8:2 (2:0, 3:1, 3:1)

Góly Slovenska: Dudovič a Gál 2, Gajdoš, Gašparík, Ujhelyi, Kozák

Domov»Halové športy»Florbal»Slovenskí florbalisti vyhrali dva zápasy za jeden deň, Nemcom strelili osem gólov