Florbalisti si kvalifikáciu MS nezahrajú, zúčastniť sa mali aj slovenskí reprezentanti

Momentka zo zápasu Slovensko - Fínsko na MS vo florbale 2021. (Autor: IFF)
TASR|18. jan 2022 o 15:04

Šampionát sa má uskutočniť v novembri.

LIGNANO. Medzinárodná florbalová federácia (IFF) odložila februárovú kvalifikáciu o postup na majstrovstvá sveta mužov pre zhoršujúcu sa pandemickú situáciu.

Pre hrozbu šírenia nového koronavírusového variantu omikron sa neuskutoční v stanovenom termíne ani turnaj európskej časti kvalifikácie v talianskom meste Lignano Sabbiadoro (2.-5. februára), na ktorom sa mali predstaviť aj slovenskí reprezentanti.

V F-skupine mali naraziť na Pobrežie Slonoviny, Rakúsko a Nemecko.

Okrem európskej časti kvalifikácie MS sa neuskutoční ani tá americká. IFF odložila všetky kvalifikačné turnaje na neskorší termín.

Podľa oficiálneho webu federácie by sa turnaj v Lignano Sabbiadoro mohol uskutočniť predbežne 25.-28. mája, termín ešte nie je definitívne potvrdený.

Na tento dátum už v decembri IFF preložila tretí európsky kvalifikačný turnaj v lotyšskej Valmiere.

IFF prihliadla na to, že sa v jednotlivých súťažiach množia odklady zápasov z dôvodu koronavírusu a v niektorých krajinách hrozí úplne zastavenie líg.

Od polovice decembra sa podľa nej situácia v súvislosti s variantom omikron dramaticky zmenila.

Tohtoročný svetový šampionát sa má uskutočniť od 5. do 13. novembra vo švajčiarskych mestách Zürich a Winterthur. Z tradičného decembrového termínu ho presunuli pre kolíziu s futbalovými MS v Katare.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: