Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Bývalý šéf Popradu reaguje: Podpis dám, ale nie som nikoho podriadený

Bývalý a súčasný prezident FK Poprad - Roman Dvorčák (druhý sprava) a Stanislav Šesták. (Zdroj: facebook FK Poprad)
Daniel Dedina|10. jún 2021 o 16:45

Peniaze nebude žiadať možno ani o pol roka.

POPRAD. Popradský futbal sa ocitol v slepej uličke. Predstavitelia klubu tvrdia, že aktuálne existujú len dve možnosti.

Buď sa bývalý prezident FK Poprad Roman Dvorčák vzdá svojich pohľadávok, ktoré sa pohybujú na úrovni 3,5 milióna eur alebo klub vyhlási bankrot.

„Bývalého prezidenta sme niekoľkokrát vyzývali, aby sa vyjadril k výške pôžičiek. Zatiaľ máme len ústny prísľub, že ich nebude žiadať do konca roka 2021,“ informoval manažér FK Poprad Roman Pazúr.

„Potrebujeme podpis k oddialeniu jeho pôžičiek. Bez toho sa nepohneme ďalej a klub bude možno do dvoch-troch týždňov nútený ísť do bankrotu. Čas uteká rýchlo,“ zdôraznil súčasný prezident klubu Stanislav Šesták.

Popradčania deklarujú predovšetkým záujem o uchovanie dorasteneckej akadémie. K tomu je potrebné, aby A-mužstvo po vypadnutí z druhej ligy pokračovalo v III. lige Východ. 

Musia ho presvedčiť

Na slová súčasných zástupcov klubu sa rozhodol zareagovať dnes už bývalý prezident FK Poprad Roman Dvorčák.

Pre Sportnet potvrdil, že spomínanú ústnu dohodu je ochotný splniť. Na dané peniaze si vraj možno nebude nárokovať ani potom.

„V prípade, ak ma presvedčia, že sú schopní sa o klub starať a riadiť ho. Majú na to šesť mesiacov. Ale nie tak, že hráčov predáme pod cenu, len aby sme z toho v budúcnosti mali osobný prospech,“ vyhlásil Dvorčák.

Dvorčák tvrdí, že mu na popradskom futbale stále záleží. Voči súčasnému vedeniu má výhrady. (Zdroj: facebook FK Poprad)

Na otázku, či svoj podpis dá na papier, odpovedal nasledovne: „Áno. So Šestákom som sa na tom dohodol v utorok večer.“

Kedy sa tak stane?

„Dnes je štvrtok. A ja nie som podriadený Stana Šestáka, popradského primátora a ani nikoho iného. Ak si myslia, že sa predo mňa posadia a budem im robiť veci na počkanie, tak sa mýlia,“ tvrdí Dvorčák.

Zdôraznil, že mu na popradskom futbale záleží a že preň spravil viac ako ktokoľvek iný.

Daniel Dedina sa venuje širokej škále športov, najčastejšie píše o slovenskom a svetovom futbale. V roku 2019 reportérsky pôsobil na majstrovstách sveta v hokeji i hokejbale, informoval o dianí na štyroch Medzinárodných maratónoch mieru.

Súvisiace články