Švajčiarsko na MS v hokeji 2024
Švajčiarsko

MS v hokeji 2024: Švajčiarski hokejisti triumfovali nad Fínskom

Fotogaléria (9)
Fínsko - Švajčiarsko: ONLINE prenos zo zápasu skupiny A na MS v hokeji 2024 v Česku. (Autor: Sportnet)
Sportnet|21. máj 2024 o 17:20

Sledovali ste s nami online prenos zo zápasu skupiny A na MS v hokeji 2024: Fínsko - Švajčiarsko.

PRAHA. Fínsko a Švajčiarsko dnes hrali o 20.20 h ďalší zápas na MS v hokeji 2024. Sledovali ste s nami ONLINE prenos Fínsko vs. Švajčiarsko.

Zápas skupiny A sa hral v O2 Arena v Prahe.

Fotogaléria zo zápasu Fínsko - Švajčiarsko na MS v hokeji 2024 (skupina A)
Joj Šport
Kde sledovať v TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Fínsko - Švajčiarsko na MS v hokeji 2024 (LIVE)

* na zobrazenie nových správ je potrebné obnoviť stránku

Majstrovstvá sveta Skupina A 2023/2024
21.05.2024 o 20:20
Fínsko
1:3
(0:0, 2:2, 0:1)
59' minúta
Ukončený
Švajčiarsko
Prehľad
Góly a asistencie: 29. Granlund (Mäenalanen), 38. Innala (Granlund, Lehtonen) – 26. Fiala (Loeffel), 28. Glauser (Niederreiter, Fiala), 57. Fiala (Niederreiter). Rozhodca: Campbell (CAN), Fraňo (CZE) – Wyonzek (CAN), Zunde (LAT)..
Dnes sme sledovali posledný zápas skupiny, ktorý sa odohrával vo veľmi vlažnom tempe. Málo vyložených šancí, gólov či sporadické súboje. Švajčiari však potvrdili formu na tomto šampionáte a dokázali si pripísať tri body a naladiť sa na prichádzajúce play-off turnaja. Obidva tímy si však splnili povinnosť a mieria do vyraďovacej fázy. Švajčiari, ktorí skončili na druhej priečke skupiny A čaká Nemecko a Fíni, ktorí sa umiestnili na štvrtej priečke sa predstavia v severskom derby proti Švédsku, kde budú zrejme outsiderom. Odo mňa to je na dnes všetko, prajem príjemný zvyšok večera!
Koniec zápasu.
58:08
Mikael Granlund to prehnal s oplácaním a predviedol tvrdý krosček na švajčiarskeho hráča a tak mieri do šatní.
58:08
Vylúčenie v tíme Fínsko:
Mikael Granlund – 5 min., hrubosť.
56:38
goalŠvajčiarsko dalo gól!
Krásna akcia Švajčiarov! Po navedení Niederreitera, ktorý poslal peknú prihrávku na KEVINA FIALU, ktorý po bekhendovom blafáku oklamal Säteriho a zvyšuje vedenie Švajčiarska na 1:3.Asistencie Nino Niederreiter.
56:05
Fíni sa snažia vytvárať tlak v útočnom pásme, ale chýba tomu stále nejaká potrebná iskra.
54:48
Lehtonen poslal z väčšej vzdialenosti strelecký pokus, ale Schmid bol pripravený a tento pokus v poslednej chvíli eliminoval.
52:50
Fíni nevyužili presilovú hru, Švajčiari v plnom počte.
52:10
Fíni sa nedokážu cez výborne pracujúcu švajčiarsku obranu vôbec presadiť.
51:30
Pakarinenovi sa otvoril priestor na strelu, no jeho pokus sa nezmestil medzi tri žrde!
50:50
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko:
Andres Ambühl – 2 min., podrazenie.
50:07
Pakarinen hľadal nebezpečnou prihrávkou Innalu, no švajčiarska obrana dokázala tento pokus odvrátiť.
49:17
Niederreiter dokázal pod tlakom vystreliť, no len mimo Säteriho bránku.
48:55
Po zlom Herzogovom navedení sa píska ofsajd. Po komerčnej pauze tak uvidíme vhadzovanie.
48:01
Loeffelov pas na Haasa bol príliš dlhý a tak arbiter odpískal zakázané uvoľnenie. Vhadzovanie pred švajčiarskou bránkou.
46:50
Pakarinenov výpad pohodlne zastavila švajčiarska obrana.
45:15
Puk sa po teči objavil na ochrannej sieti. Uvidíme vhadzovanie.
45:00
Obraz hry je veľmi podobný prvým dvom tretinám: sporadické súboje, veľa nepresností a nie také veľké množstvo šancí.
42:04
importantVeľká šanca Švajčiarov! Ambuhl sa snažil oklamať Säteriho, ale jeho pokus fínsky brankár vypichol.
41:45
Kapanen z oblasti pravého kruhu strieľal iba do výstroje Schmida. Hra je prerušená.
41:10
Kurashev zachytil fínsku prihrávku a vytvoril si výbornú príležitosť na strelu, ale Säteri bol proti a tento pokus vyráža.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Strely na bránku 10:21 (6:11, 4:10)
Vylúčenia 2:1
Druhá tretina už bola o niečo zaujímavejšia, kedy Fiala a Glauser poslali Švajčiarov do dvojgólového vedenia. Švajčiari pôsobili väčšinu tretiny aktívnejšie, tlačili sa do zakončení a vytvorili si niekoľko šancí. Fíni pôsobili vlažne, bez tlaku a bez šancí, až dokým neprišla ich prvá presilová hra ktorú dokázali využiť a Innala znížil stav stretnutia na 1:2.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:24
Granlund poslal tvrdú strelu medzi tri žrde švajčiarskej bránky, no Schmid tento pokus vyrazil do bezpečia.
38:55
Fíni pôsobia po góle aktívnejšie, čaká nás zaujímavá posledná minúta druhej tretiny.
37:51
goalFínsko dalo gól!
Fíni sa prebúdzajú a využili presilovú hru! Po vynikajúcej prihrávke Granlunda dokázal upratať puk do siete JERE INNALA! Stav stretnutia 1:2. Asistencie Mikael Granlund, Mikko Lehtonen.
37:12
Švajčiari dokázali vyhodiť puk mimo pásma, Fíni sa v presilovej hre nevedia vôbec presadiť.
36:36
Andres Ambühl – 2 min., nedovolené bránenie.
35:56
Jung chcel ohroziť bránku súpera, ale jeho strela bola zblokovaná. Švajčiarsky tlak pokračuje.
34:40
Fíni sa zo švajčiarskeho tlaku dokázali vymaniť jedine vyhodením puku z pásma, nasleduje vhadzovanie.
33:20
Kurashev po individuálnej akcii poslal strelu na fínsku bránku, ale skončila iba medzi Säteriho betónmi.
32:40
Haas sa dostal do zaujímavého úniku, no fínska defenzíva sa stihla vrátiť a puk mu vypichla.
31:20
Zakázané uvoľnenie Švajčiarska, nasleduje vhadzovanie.
30:52
Fíni sa snažia dostať do útočného pásma, no švajčiarska defenzíva ich do ničoho nepúšťa. Nasleduje komerčná prestávka.
29:00
Po švajčiarskom challenge, videli rozhodcovia na zázname jasný ofsajd, ktorý im na ľade unikol. Stav stretnutia tak stále 0:2
29:00
Pozor! Rozhodcovia si prechádzajú túto situáciu prostredníctvom videa, uvidíme, či gól bude platiť.
29:00
Gól strelil MIKAEL GRANLUND. Asistencie Saku Mäenalanen.
28:51
Práve Švajčiari sú tí, ktorí prebrali iniciatívu v druhej tretine a výrazne prestreľujú svojho súpera.
27:26
Pekný protiútok Švajčiaska končí GÓLOM! Po peknej prihrávke Niederreitera vyslal tvrdý príklep od modrej čiary ANDREA GLAUSER, ktorého tvrdá strela skončila vo fínskej bránke. Stav stretnutia 0:2. Asistencie: Nino Niederreiter, Kevin Fiala.
25:20
Säteri vyrazil Loeffelovu strelu pred seba a puk si našiel práve KEVIN FIALA, ktorý pekným bekhendovým blafákom poslal puk za chrbát fínskeho gólmana. Stav stretnutia 0:1. Asistencie Romain Loeffel.
24:43
Niederreiter si vytvoril priestor na strelu, ale jeho strelu Säteri chytá. Dobrá pasáž Švajčiarov!
23:16
Kukanovi sa otvoril priestor na strelu, ale jeho pokus dokázal Säteri pokryť.
22:50
Fíni v útočnom pásme prevádzajú zopár tvrdých úderov.
21:58
Fínsko v plnom počte.
21:20
Hischier po peknom výpade po pravej strane sa dostal ku strele, no jeho pokus gólový nebol.
20:45
Josi poslal prihrávku pred bránku na Fialu, ale jeho teč končí na ochrannej sieti.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Prvá tretina nám ponúkla veľmi vlažný hokej, s množstvom strát, s málo vyloženými šancí a s dvomi vylúčeniami. Hokejový fanúšik si v tomto zápase zatiaľ na svoje neprišiel. Švajčiarov však čaká na začiatku druhej tretiny presilová hra.

Strely na bránku 6:11
Vylúčenia 2:0
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:59
Josi pred koncom prvej tretiny si stihol pripísať strelecký pokus, no gólom táto akcia nekončí.
19:58
Mikael Granlund – 2 min., sekanie.
18:30
V tejto fáze zápasu vidíme množstvo nepresností v strednom pásme, veľa hokejového umenia sme zatiaľ neuvideli.
17:15
Fiala sa snažil nahodiť puk pred Säteriho bránku, ale fínsky brankár dokázal puk vyraziť do bezpečia.
15:02
Prvé zakončenie si pripisuje Granlund, ale jeho pokus neskončil za Fischerovým chrbtom.
14:18
Fíni sú na ľade v plnom počte.
13:54
Fiala vyskúšal Säteriho pozornosť, ale neúspešne kedy fínsky brankár jeho pokus vyrazil.
12:55
Andrighetto sa pokúsil o strelu na Säteriho, no jeho pokus končí mimo bránku a Fíni vyhadzujú puk mimo pásma.
12:18
Oliver Kapanen – 2 min., hákovanie.
11:50
Komerčná prestávka.
10:37
Säteri vyráža pravým betónom nie tak prudkú strelu Michaela Foru od modrej čiary.
09:20
importantObrovská šanca Švajčiarov! Pred bránkou Fínska sa po odrazenom puku objavil osamotený Hischier, ktorý túto šancu trestuhodne zahodil! Stav sa nám nemení, 0:0.
08:10
Kaskiho strela končí po zákroku brankára na ochrannej sieti.
07:45
Tento zápas sa začal v pomerne kľudnom režime, diváci zatiaľ neuvideli nejakú výraznejšiu šancu.
05:40
Na druhej strane odpovedal Helenius, s ktorého strelou mal brankár Schmid čo robiť, aby ju udržal vo svojej moci.
04:50
Satari mal čo robiť po tom, ako Simion vyslal nepríjemnú strelu medzi tri žrde.
04:00
Pakarinenovú strelu od modrej čiary blokuje Roman Josi.
03:22
Hischier posielal nebezpečný pas pred fínske bránkovisko, ale puk končí u Sateriho a uvidíme vhadzovanie.
02:19
Zakázané uvoľnenie Švajčiarska.
01:38
Prvú strelu zápasu si pripisujú Švajčiari, kedy Senteler vyslal na Sateriho zaujímavý pokus, no Fínsky brankár tento pokus dokázal pokryť.
00:59
Granlund sa snažil pripraviť šancu Pakarinenovi, ale nedokázal ho nájsť presnou prihrávkou.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:
Fínsko: Säteri (Larmi) – Määttä, Mattila, Lehtonen, Vittasmäki, Rissanen, Kaski, Saarijärvi, Riikola – Björninen, Jormakka, Mäenalanen – Innala, Granlund (C), Pakarinen – Puljujärvi, Puistola, Oksanen – Jääskä, Helenius, Hyry.

Švajčiarsko: Berra (Schmid) – Glauser, Josi (C), Kukan, Jung, Marti, Loeffel, Fora – Hischier, Fiala, Niederreiter – Thürkauf, Andrighetto, Bertschy – Senteler, Simion, Herzog – Kurashev, Scherwey, Ambühl – Haas.
Zdravím všetkých fanúšikov ľadového hokeja! Vítam vás pri dnešnom poslednom zápase A skupiny, kedy sa postavia proti sebe celky z Fínska a Švajčiarska.

Fínsko
Tím z krajiny tisícich jazier ešte bude mať čo robiť, aby sa dostali do play-off turnaja. Fíni si skomplikovali život na turnaji po tom, ako v poslednej sekunde zápasu podľahli outsiderovi z Rakúska 2:3, a následne nezískali ani bod s Kanadou po prehre 3:5. Fíni sa dnes stretnú ešte s Dánskom, a už zajtra ich čaká náročný zápas proti výborne hrajúcim Švajčiarom. Zaujímaví hráči Fínska: Oliver Kapanen, Jesse Puljujarvi, Mikael Granlund.
Posledné tri zápasy Fínska:
Kanada – Fínsko 5:3
Fínsko – Rakúsko 2:3
Nórsko – Fínsko 1:4

Švajčiarsko
Švajčiari sú prekvapením turnaja, kedy zo šiestich odohraných duelov prehrali iba jeden s Kanadou 2:3. Tím zo Švajčiarska získal 14 bodov a postup do play-off už by nemal byť problém. Švajčiarsko sa však na tomto turnaji mohlo spoľahnúť na výborne hrajúceho Josiho s Hischierom, ktorí majú už v doterajšom bodovaní na svojich kontách už dvojciferné čísla ( Josi – 11, Hischier – 10). Zaujímaví hráči: Roman Josi, Nico Hischier, Kevin Fiala.
Posledné tri zápasy Švajčiarska:
Švajčiarsko – Kanada 2:3
Dánsko – Švajčiarsko 0:8
Švajčiarsko – Veľká Británia 3:0
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:20.

Tabuľka: Skupina A

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body