Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Finále Srbského pohára nedohrané, trofej 12. raz pre Partizan

SITA|12. máj 2011 o 07:59

Futbalisti Partizanu Belehrad získali dvanástykrát v histórii klubu Srbský pohár, hoci stredajšie finálové stretnutie tejto súťaže bolo poznačené predčasným odchodom hráčov Vojvodiny Nový Sad z ihriska.

BELEHRAD.

Partizan viedol v 80. min 2:1, keď hlavný arbiter Slobodan Veselinovič neuznal vyrovnávajúci gól súpera. Stalo sa tak len tesne po tom, ako sa v 76. min ujali Belehradčania vedenia z kontroverzne nariadeného pokutového kopu.

Tréner Vojvodiny Zoran Milinkovič preto nariadil svojim zverencom opustiť hraciu plochu. Partizan súpera presviedčal, aby sa zápas dohral, no futbalisti z Nového Sadu to odmietli a neprišli ani na následné preberanie pohára a odovzdávanie medailí. To 10-tisíc fanúšikom Partizanu rozhodne nezabránilo na štadióne konkurenčnej Crvenej Zvezdy Belehrad oslavovať triumf v národnom pohári.

"Myslím si, že sme túto súťaž vyhrali úplne zaslúžene, pretože sme v celom jej priebehu inkasovali len dvakrát. Mrzí nás, čo sa stalo, ale postoj Vojvodiny nič neuberie na našich oslavách. Televízne zábery ukážu, že rozhodca sa vo svojich verdiktoch nemýlil. Je škoda, že prvýkrát v histórii sa finále Srbského pohára skončilo takýmto spôsobom," povedal tréner víťazného mužstva Aleksandar Stanojevič. Jeho náprotivok sa neobjavil ani na tlačovej konferencii. Vojvodina prehrala vo všetkých šiestich finálových súbojoch národného pohára vo svojej histórii.

Výsledok stredajšieho stretnutia finále Srbského pohára vo futbale (hralo sa na 1 zápas):

Partizan Belehrad - Vojvodina Nový Sad 2:1hb;mj;aa

Súvisiace články