Utorok, 20. apríla, 2021Meniny má Marcel

Finále mi dodalo veľa sebavedomia, tvrdí Schmiedlová

Schmiedlová. (Autor: TASR)
TASR|23. feb 2015 o 07:23

Schmiedlová vďaka postupu do finále v Riu poskočila na 59. miesto.

RIO. Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová neuspela vo svojom prvom finále dvojhry na okruhu WTA.

Na antukovom podujatí v brazílskom Riu de Janeiro (dotácia 250.000 USD) prehrala ako turnajová šestka s najvyššie nasadenou Taliankou Sarou Erraniovou za 1:53 h v dvoch setoch 6:7 (2), 1:6. V

úvodnom dejstve nevyužila za stavu 5:4 setbal, v celom zápase si iba dvakrát udržala vlastné podanie

Schmiedlová nevyužila šancu stať sa po Radke Zrubákovej, Karine Habšudovej-Cílekovej, Henriete Nagyovej, Daniele Hantuchovej, Martine Suchej, Magdaléne Rybárikovej a Dominike Cibulkovej ôsmou Slovenkou so singlovým titulom na WTA Tour, v Riu však dosiahla svoj doposiaľ najväčší úspech.

Zverenka trénera Milana Martinca si odnáša prémiu 21.400 USD a 180 bodov do svetového rebríčka WTA. V jeho novom vydaní sa posunie zo 75. na 59. miesto a predstihne svoju dobrú kamarátku Janu Čepelovú.

Schmiedlová napriek finálovej prehre v Brazílii potvrdila, že antuka jej sedí, na najobľúbenejšom povrchu má v tomto roku bilanciu 5:2. Slovenka vďaka postupu do finále v Riu poskočila na 59. miesto

Má veľkú radosť

"Ďakujem všetkým fanúšikom, ktorí sem dnes prišli a vytvorili výbornú atmosféru. V Riu som prežila skvelý týždeň, naozaj som si to tu užívala," vravel slovenská tenistka.

"Z postupu do prvého finále na okruhu WTA mám veľkú radosť. Gratulujem Sare k zisku titulu, hrala veľkolepý tenis. Ďakujem môjmu trénerovi Milanovi Martincovi, rodine i všetkým, ktorí mi držali palce doma na Slovensku."

"V prvom sete som hrala veľmi dobre a hoci som niekedy spravila blbú chybu, bol to dobrý tenis. V druhom dejstve som robila veľa chýb. Ona hrala naozaj dobre, je to výborná hráčka, renkingovo oveľa vyššie ako ja."

"Predpokladala som, že bude takto hrať, v tomto teple je veľmi ťažké s ňou držať tempo. Asi som mala viac chodiť na sieť a zakončovať to volejmi. Snažila som sa hrať agresívne, no potom prišli zákonite aj chyby. Únavu som cítila až na konci, keď som už nedokázala vybehnúť jej kraťasy."

Vo finále prvýkrát

S celkovým vystúpením v Riu vyslovila veľkú spokojnosť. "Byť prvýkrát vo finále je super pocit. Predtým som nikdy nehrala ani v semifinále, je to pre mňa úplné nová skúsenosť. Dodalo mi to množstvo sebavedomia a aj keď som nevyhrala, bolo to úžasné. Snáď nabudúce to už vyjde," dodala Schmiedlová.

Z Ria sa presunula na hard do mexického Acapulca, kde v utorok nastúpi v 1. kole proti Srbke Aleksandre Kruničovej. Vo vzájomnej bilancii vedie 2:1, no v januári v čínskom Šen-cene s ňou prehrala v zápase, v ktorom nevyužila šesť mečbalov.

"Bude to náročné rýchlo presedlať z antuky na hard, no taký bol turnajový program a s trénerom sme sa rozhodli, že ho už nebudeme meniť."

Podľa Martinca bola vo finále v Riu kľúčová koncovka prvého setu. "Prvý set bol veľmi dôležitý pre ďalší vývoj zápasu. Po nie príliš vydarenom začiatku za stavu 2:4 začala hrať Kája aktívnejšie, chodila viac do dvorca a otočila na 5:4. Škoda, že nevyužila setbal, keď čakala na chybu súperky. Postup do finále je však pre ňu skvelým výsledkom a povzbudením pred ďalšími turnajmi," povedal pre TASR Schmiedlovej tréner.

Sara Erraniová (1-Tal.) - Anna Karolína SCHMIEDLOVÁ (6-SR) 7:6 (2), 6:1

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články