Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Víťaza Ligy majstrov možno určí turnaj najlepších

Vlaňajší víťaz Ligy majstrov FC Liverpool zo súťaže vypadol. (Autor: TASR/AP)
SITA|17. apr 2020 o 09:53

UEFA chce ukončiť poháre do konca augusta.

BRATISLAVA. Európska futbalová únia (UEFA) pracuje s konceptom ukončenia medzinárodných klubových súťaží v tejto sezóne až v závere augusta.

Finále Ligy majstrov by sa podľa neho malo odohrať v tureckom Istanbule 29. augusta a rozhodujúci súboj o titul v Európskej ligy v poľskom Gdansku o tri dni skôr.

Zvažujú dve alternatívy

UEFA plánuje videokonfrenciu svojho výkonného výboru na 23. apríla, kde by mohla padnúť definitíva.

"Toto stretnutie bude nasledovať po informačnej schôdzke generálnych tajomníkov všetkých 55 členských krajín UEFA, ktoré sa uskutoční v utorok 21. apríla. Témou bude možné pokračovanie domácich a európskych súťaží v období poznačenom koronavírusom," informoval oficiálny web UEFA.

Situácia s pandémiou koronavírusu sa mení na dennej báze, ale podľa BBC momentálne existujú dva scenáre možného vyvrcholenia klubovej sezóny na európskych trávnikoch.

Podľa prvého by sa štvrťfinálové a semifinále súboje odohrali v júli a auguste dosiaľ osvedčeným spôsobom na dva zápasy systémom doma-vonku.

Týždňový miniturnaj

Podľa druhého scenára by sa štvrťfinále a semifinále hralo iba na jeden zápas po skončení ligových súťaží v jednotlivých európskych krajinách najlepšie v priebehu jedného týždňa na jednom mieste ako tzv. miniturnaj.

Štyria z ôsmich účastníkov štvrťfinále Ligy majstrov 2019/2020 sú už známi.

Sú nimi Paríž St. Germain, Atlético Madrid, RB Lipsko a Atalanta Bergamo. Zostávajúci štyria štvrťfinalisti vzídu z odvetných zápasov osemfinále medzi dvojicami: Juventus Turín - Olympique Lyon, Manchester City - Real Madrid, Bayern Mníchov - Chelsea, FC Barcelona - SSC Neapol.

V Európskej lige je situácia komplikovanejšia a z časového hľadiska náročnejšia.

Treba ešte odohrať všetky odvetné zápasy osemfinále plus na španielske a talianske tímy čakajú aj prvé súboje osemfinálove. Ide o stretnutia FC Sevilla - AS Rím a Inter Miláno - Getafe CF.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

(Autor: SME/MM)

Súvisiace články