Reprezentanti Kanady po postupe do finále MS v hokeji 2023.
Reprezentanti Kanady po postupe do finále MS v hokeji 2023. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|27. máj 2023 o 21:35

Pozrite si program záverečného dňa MS v hokeji 2023.

TAMPERE. Do konca MS v hokeji 2023 zostávajú odohrať ešte dva zápasy. Tie najdôležitejšie. Rozhodne sa v nich o držiteľoch jednotlivých medailí.

Mnohí po prekvapujúcich štvrťfinálových výsledkoch očakávali, že sa v boji o zlato stretnú zámorské tímy. A takmer sa to stalo. Chýbalo 83 sekúnd.

Presne toľko delilo Američanov od výhry nad Nemeckom.

V 59. minúte pri hre bez brankára dorážkou z tesnej blízkosti vyrovnal skóre na 3:3 Marcel Noebels a v následnom predĺžení rozhodol Frederik Tiffels.

Nemeckí hokejisti sa do semifinále MS prebojovali tretíkrát za ostatných 13 rokov, čo už bol veľký úspech. Finále MS si však zahrajú po prvý raz.

Kanada túto pozíciu pozná veľmi dobre. Finále si zahrá štvrtýkrát po sebe (v predošlých troch prípadoch zakaždým proti Fínom) a celkovo 44. raz.

Prípadným víťazstvom nad Nemeckom získa 28. titul, vďaka čomu by sa osamostatnila na prvom mieste. Sovietsky zväz (22) a jeho nástupnícka krajina Rusko (5) majú na konte zatiaľ dokopy rovnako 27 zlatých medailí.

Kým Nemcov čaká prvé finále, Lotyši majú stále šancu na zisk prvej medaily. V nedeľu ich od 14.20 h čaká zápas o bronz. Finále sa uskutoční o 19.20 h.