Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Filip Šebo chce hrať v americkej Major League Soccer

(Autor: SITA)
SITA|26. mar 2013 o 11:58

Bývalý útočník Slovana Bratislava nebude hrať za druholigový Senec.

BRATISLAVA. Filip Šebo sa nestane novou posilou druholigového klubu a jedného z ašpirantov na postup do Corgoň ligy ŠK SFM Senec.

Medializované špekulácie sa nezakladajú na pravde. "Je pravda, že keď Filip trénoval s juniorkou Slovana Bratislava, tak sme spolu telefonovali. Bolo to asi pred dvoma či tromi týždňami. Zopakoval mi už známu skutočnosť, že jeho snom je hrať v zámorskej futbalovej súťaži MLS," uviedol v utorok predpoludním pre agentúru SITA prezident klubu od Slnečných jazier Alexander Matlák.

"Šebo mi vtedy oznámil, že cestuje do Ameriky a podľa mojich informácii sa tam v súčasnosti aj nachádza. Jednoducho povedané neviem o tom, že by mal hrať u nás. Nerokovali sme ani s nikým zo Slovana."

Dvadsaťdeväťročný zakončovateľ (nar. 24. 2. 1984) si v súčasnosti hľadá klub. Naposledy pôsobil v Slovane Bratislava, kde sa nedohodol na novej zmluve.

Vedenie "belasých" so Šebom ukončilo spoluprácu, odvtedy je voľným hráčom. Posledné súťažné stretnutie odohral 15. septembra 2012, keď nastúpil v dueli 9. kola Corgoň ligy v Zlatých Moravciach. V prípade ďalšieho pôsobenia rýchlonohého slovenského útočníka rezonovali v médiách okrem MLS aj viaceré tímy zo starého kontinentu: nemecký bundesligový Fürth, ďalej Slavia Praha, maďarský FC Györ či srbské mužstvo Vojvodina Nový Sad. Záujemcom o jeho služby bol údajne aj thajský prvoligový klub FC Suphanburi.

Bratislavský rodák Filip Šebo má na konte 15 štartov za A-mužstvo SR, v ktorých strelil 7 gólov. V súťažných ročníkoch 2004/2005 a 2010/2011 sa stal kráľom strelcov v najvyššej slovenskej súťaži, v oboch prípadoch nastrieľal po 22 gólov. Na klubovej úrovni pôsobil doma okrem Slovana aj v ďalších bratislavských kluboch Interi a Artmedii, hral aj za francúzsky FC Valenciennes, škótsky tím Glasgow Rangers, rakúsku Austriu Viedeň či rezervné mužstvo nemeckého klubu 1. FC Kolín.

Súvisiace články