Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

FIFA reaguje na obvinenia, kritizuje bývalých zamestnancov

Prezident FIFA Gianni Infantino. (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 3. nov 2018 o 12:09

Šéf FIFA Gianni Infantino mal údajne ovplyvniť znenie novely Etického kódexu FIFA.

ZÜRICH. Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) reagovala na obvinenia voči prezidentovi Giannimu Infantinovi kritikou médií a bývalých zamestnancov.

Infantino mal podľa dokumentov zverejnených prostredníctvom platformy Football Leaks ovplyvniť znenie novely Etického kódexu FIFA.

"Tieto nepravdivé informácie šíria bývalí funkcionári, a tiež tí, ktorí sú nespokojní so súčasným vedením. Sme si vedomí toho, že existujú ľudia, ktorí chcú v dôsledku vlastnej frustrácie zničiť federáciu," uviedla v sobotu FIFA vo svojom stanovisku.

Šéf FIFA mal podľa obvinení iniciovať viaceré zmeny v kritizovanej novele Etického kódexu, ktorá vstúpila do platnosti v auguste tohto roku.

Vypracovanie novely pritom malo byť plne v kompetencii nezávislej Etickej komisie FIFA. Jedným z viacerých návrhov Infantina, ktorý sa premietol do konečnej verzie novely, je aj nutnosť súhlasu hlavného vyšetrovateľa FIFA so začatím predbežného konania voči funkcionárom podozrivým z korupcie.

FIFA vo vyhlásení uviedla, že "žiadna zo zverejnených správ neobsahovala nič, čo by poukazovalo na porušenie zákona, stanov, či predpisov."

Informovala agentúra DPA.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.